AKP'li Başkanın Skandal 'Nutuk' Paylaşımı tepkiye yol açtı!

Gün geçmiyor ki Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve eserlerine bir saldırı olmasın! Yine bir skandal paylaşım yapıldı.

AKP'li Başkanın Skandal 'Nutuk' Paylaşımı tepkiye yol açtı!
Yayınlanma Tarihi : 02 Eylül 2021 00:20

30 Ağustos Zafer bayramını coşkuyla kutladığımız bu günlerde tartışma yaratacak bir paylaşım Türkiye gündemine oturdu! Tepki çeken paylaşım kısa sürede kaldırılsa da CHP başta olmak üzere çok sayıda vatandaş sert tepki gösterdi:

Nutuk,  Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün en önemli eserlerinden biri. Nutuk'a yönelik bir paylaşım ise tepkiye yol açtı. Paylaşımı yapan AKP'li isim tepkiler artınca sosyal medyasından paylaşımı kaldırmak zorunda kaldı:

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre: AKP Ordu Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, sosyal medya hesabından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kaleme aldığı Nutuk'u hedef alarak şaşırtıcı bir paylaşım yaptı. 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel İlçe Başkanı Özdemir'e tepki gösterdi. Başkan gelen tepkiler üzerine bir süre sonra paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı.

AKP Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, sosyal medya hesabından Çorlu’da Savunma Sanayii Başkanlığınca yürütülen AKINCI projesi kapsamında Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'nın Teslimat ve Mezuniyet Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşarak, “Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor” diye yazdı.

İşte tartışma yaratan o paylaşım!

fd0e5835-e99b-478a-b512-707198ac1166.jpg