AKP'li isim Bahçeli'nin seçim planı hakkında konuştu! CHP'yi üzecek gelişme

CHP eski milletvekili ve Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, bugün kaleme aldığı yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıdı! Bahçeli'nin seçim planı ne?

AKP'li isim Bahçeli'nin seçim planı hakkında konuştu! CHP'yi üzecek gelişme
Yayınlanma Tarihi : 30 Mayıs 2022 11:58

Kemal Kılıçdaroğlu anketlerde en gerideki adaylardan biri. Ancak ısrarla Sözcü, TELE1 ve Halk TV yayınlarında Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanacağı algısı yaratılmaya çalışılıyor. Hal böyle olunca AKP ve MHP'nin de Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istediği biliniyor. Mansur Yavaş anketlerde ön sıralarda olmasına rağmen muhalefet Kemal Kılıçdaroğlu ile yarışa katılarak seçimi kaybetmek istiyor. Çok sayıda anketçi bunu dile getirmesine rağmen CHP'ye yakınlığıyla bilinen anket şirketleri ise tersini söylüyor. Korkusuz gazetesi yazarlarından Barış Yarkadaş bugünkü yazısında dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Barış Yarkadaş'ın iddiasına göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim kararı alınması için tek bir şartı var. Barış Yarkadaş yazısında o şartın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklaması olduğu görüldü. Başka bir deyişle Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının ilan edildiği gün Devlet Bahçeli erken seçim isteyecek. Seçimin ikinci tura kalması durumunda özellikle Milliyetçi seçmenin Kılıçdaroğlu'na oy vermemesi bekleniyor. HDP oylarıyla iktidar hayali kuran CHP büyük bir hüsran yaşayabilir görüşü Ankara kulislerinde konuşuluyor.

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, "Seçimin tarihini Kılıçdaroğlu belirleyecek" başlıklı yazısı  nda çarpıcı iddialar ortaya attı. Yarkadaş geçtiğimiz hafta yazdığı bir yazıda, seçimin kaderinin MHP oylarına bağlı olduğunu söylediğini hatırlattı. O yazının ardından Ankara'dan çok sayıda telefon aldığını aktaran Yarkadaş, o telefonlardan birini detayları ile paylaştı.

BAHÇELİ ERKEN SEÇİM KARARI ALDIRACAK

"Ankara’nın deneyimli siyasetçileri, “Tespitler gerçekçi… Seçim tarihini MHP’nin durumu belirleyecek’’ yorumunu yaptı." diyen Yarkadaş, AKP'nin etkili isimlerinden olan bir kaynağının da kendisini arayarak yazısını değerlendirdiğini söyledi. Yarkadaş'ın aktardığına göre; AKP'li isim “Yazıda bir eksik var…’’ diyerek çarpıcı iddialar ortaya attı. Yarkadaş, şunları söyledi:

AKP’li kaynağımın iddiasına göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı gün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “erken seçim’’ kararı aldıracak! Kaynağım, “Devlet Bey bu konuda hayli kararlı görünüyor’’ dedi.

KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK MI?

Yarkadaş'ın iddiasına göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın kalan iki toplantısının bitmesini bekliyor. Yarkadaş, konuyla ilgili şunları aktardı:

"Adaylığını ilan etmek için ise gün sayıyor. Kılıçdaroğlu aslında Haziran ayının sonunda adaylığını açıklamak ve yarışa bir an önce girmek istiyordu. Ancak yakın çevresindeki bazı isimler ‘’Altılı Masa toplantılarının ilk turunun bitmesini beklemek daha doğru olur’’ deyince tarih biraz ertelendi. Kılıçdaroğlu bu yüzden Haziran ayının sonunda yapılması beklenen 6. toplantının bitmesini bekleyecek. O toplantı da tamamlandıktan sonra adaylığına ilişkin güçlü bir mesaj verecek. Buna ilişkin slogan arayışları da devam ediyor."

Tamamını okumak için tıklayın