AKP'nin ihraç ettiği vekilin açıklaması tartışma yarattı AKP'liler isyan etti

Bir dönem AKP İçerisinde yer alan sonrada partiden ihraç edilen eski vekil açıklamalarıyla tartışma yarattı.

AKP'nin ihraç ettiği vekilin açıklaması tartışma yarattı AKP'liler isyan etti
Yayınlanma Tarihi : 19 Ağustos 2021 16:09

AKP Eski milletvekili Pelin Gündeş Bakır sosyal medyadan yaptığı bir açıklamada hiç bir zaman AKP'li olmadığını iddia etti.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: AKP'den ihraç edilen 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, sosyal medyada gelen gelen bir eleştiriye "Ben AKP'li değilim, hiç olmadım" şeklinde yanıt verdi.

İşte o tartışma yaratan mesaj:

318736-620x436.jpg

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Pelin Gündeş Bakır , "Şu an çok mutlu bir haber aldım. Dünya en iyi üniversiteleri sıralamasında 6. olan London School of Economics (LSE) ve dünya sıralamasında 8.olan University College London "Hukuk" bölümlerini resmi olarak bitirerek onur derecesiyle mezun oldum. Artık bir hukukçuyum! Çok mutluyum!" paylaşımına gelen "O zaman gel Türkiye de hukuku tesis et. En azından verdiğiniz zararı onarın" tepkisine yanıt veren Bakır, "Ben AKP’li değilim, hiç olmadım" diyerek yanıt verdi.

Pelin Gündeş Bakır'ın AKP içerisinde yer alması ve 24.dönem Kayseri milletvekili olması ise şaşkınlık yarattı. Bakır'ın bu açıklamasına AKP'lilerden büyük tepki yağdı... 

AKP'den nasıl ihraç edilmişti?

AKP'li Pelin Gündeş Bakır İstanbul ili  Bakırköy ilçesinde 3 kişilik bir ailenin siyanürle hayatına son vermesi üzerine eleştirilerde bulunmuş ve bu eleştirileri AKP yönetiminde rahatsızlığa yol açmıştı.

Açıklamalarının AKP içerisinde tepki çekmesiyle birlikte Pelin Gündeş Bakır hakkında disiplin süreci başlatılmış ve sonrasında da  AKP Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın'ın duyurusuyla birlikte AKP'den kesin olarak ihraç edilmişti..

Kaynak: Gerçek Gündem