AKP'nin sır gibi sakladığı anket! Sabah yazarı bombayı patlattı

AKP'deki oy düşüşü artık gözle görülür seviyede..

AKP'nin sır gibi sakladığı anket! Sabah yazarı bombayı patlattı
Yayınlanma Tarihi : 07 Ekim 2021 18:54

Yayınlanan anketlerle ilgili AKP ve MHP tepki gösterirken bir ankette Sabah yazarı tarafından duyuruldu. 

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, 56 bin kişiyle yapılan bir anketten sonra AKP teşkilatlarının harekete geçtiğini öne sürdü.

SÖZ KONUSU ANKET 56 BİN KİŞİYLE ANKET YAPILDI

Öte yandan Yapılan araştırmanın Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatlarını harekete geçirdiğini belirten Mahmut Övür, "Peki, AK Parti böyle bir hamleye neden ihtiyaç duydu? Sorunun cevabı 56 bin kişiyle yapılan bir araştırmada saklı." ifadelerine yer verdi.. 

İLK DERSİ CUNHURBAŞKANI ERDOĞAN VERECEK

Yazdığı özel analizde 2023 seçimlerine giden sürecin hiç de kolay olmayacağını itiraf eden Mahmut Övür, "O araştırma teşkilatlarda böyle bir ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle iki ihtiyaç çok dikkat çekici; "algı yönetimlerine karşı motivasyon" eksikliği ve 'muhalefetin gayrinizami harp mantığıyla' hareket etmesi...  Siyasi literatürde var mı bilmiyorum ama "muhalefet prangası" kavramsallaştırması, Türkiye'de farklı bir hesaplaşma yaşandığını gösteriyor. AK Parti de teşkilat olarak bu teze uygun yeni bir hazırlığın içinde... Önümüzdeki günlerde 93 bin kişilik dev bir eğitim programı başlatıyor. İlk dersi de Başkan Erdoğan verecek." ifadelerine yer verdi.

Mahmut Övür'ün yazısı Sabah'da..