AKP'ye çok kötü haber: AKP'nin ağır topları CHP'yle hareket edecek

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, Millet ittifakına katılıyor

AKP'ye çok kötü haber: AKP'nin ağır topları CHP'yle hareket edecek
Yayınlanma Tarihi : 25 Ocak 2022 23:47

Bir dönem AKP'de siyaset yapan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan , Millet İttifakı ile hareket edecek. Deva Partisi ve Gelecek Partisi'nin de katılmasıyla birlikte Millet İttifakı 6 partiyle seçimlere katılacak.

Deva Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi, İyi Parti ve CHP ortak hareket edecek. 6 partinin hedefi ise başkanlık sistemini kaldırarak yeniden parlamenter sisteme geçmek.

İttifakın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise büyük tartışma konusu olurken, Avrasya Araştırma şirketi başkanı Kemal Özkiraz bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu.

AKP'nin bir dönem ağır toplarından olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, CHP ile el sıkışacak.. 

Milli Gazete'nin aktardığına göre; Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz katıldığı bir youtube yayınında gündeme ilişkin yorumlarda bulundu. Özkiraz muhalefet partileri arasındaki görüşmelere değindi. 

İTTİFAK GENİŞLİYOR


Özkiraz, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun başlattığı liderlerler görüşmesinin hızlandığını belirtti. Özkiraz, Şubat ve ya Mart ayında Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın CHP ve İYİ Parti ittifakına katılacağını belirtti. 

AKP'DE YAPRAK DÖKÜMÜ


2018 referandumunun ardından AKP'de önemli kopmalar yaşandı. Bu kopmaların başında ise bir zamanlar partinin genel başkanlığını yürütmüş eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve yine AKP'de Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Ali Babacan'ın ayrılması geliyor.

Davutoğlu Gelecek Partisi'ni kurarken, Ali Babacan ise Atılım ve Demokrasi (DEVA) partisini kurdu. Şuan her iki isim de AKP'ye sert muhalefet yapıyor.