AKP'ye yakın gazete bile erimeyi gizleyemedi: Türkiye gazetesine göre AKP'nin oy oranında erime büyük

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi, AKP yönetimini kızdıracak bir haber yayınladı. Haberde AKP'deki erime gözler önüne serildi

AKP'ye yakın gazete bile erimeyi gizleyemedi: Türkiye gazetesine göre AKP'nin oy oranında erime büyük
Yayınlanma Tarihi : 08 Mayıs 2022 15:32

Son dönemde AKP oylarında eşi benzeri görülmemiş bir erime yaşanıyor. Üstelik bu erime artık gizlenemiyor. İktidara yakın gazetelerde bile oy kaybı haber olmaya başladı.

Türkiye gazetesi uzun yıllardır AKP'ye destek veren gazeteler arasında ilk sırada yer alıyor. Bu yüzden Türkiye gazetesinde yayınlanan haberler AKP cephesinde de dikkatle takip ediliyor.

Gazetede yayınlan son haberde AKP'deki erimeye dikkat çekildi.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu tarafından yayınlanan haber AKP Genel merkezinde deprem etkisi yaratacak türden oldu. 

Haberin ilgili kısmı şu şekilde:

Sahada görünen, AK Parti’nin çekirdek seçmeni hâlen partide. Toplumun yüzde 35’lik kesimi AK Parti’ye oy vereceğini söylüyor. Ancak yüzde 10’dan fazla bir kararsız kitle var. Bu kitle daha önce AK Parti’ye oy veren, ama şimdi kafası karışık olan bir kitle. Muhalefet cephesine de gitmek istemiyor. Çünkü onlar da umut vermiyor bu kitleye. Bu kesim şimdilik ne AK Parti’ye ne de muhalefete yanaşıyor. Gri alanda bekliyorlar. AK Parti’ye yakın olan bu kesimler, ‘Köprü, yol baraj gibi söylemleri bırakın artık. Vatandaşın bireysel taleplerini karşılayın’ diyor.

Türkiye’de seçimler muhtarlık seçimlerine döndü iyice, yani Kanal İstanbul’u veya başka otoyolları anlatarak seçim kazanmak zor. Vatandaş ‘Benim için ne yaptın’ diyor. Bireysel talepler karşılanmalı. Bu nedenle dar gelirlileri rahatlatmaya yönelik yeni bazı adımların atılması bekleniyor. Özellikle 9’uncu aydan itibaren hükûmet dar gelirlileri rahatlatmaya yönelik bazı adımlar atarsa, sıkıntı ortadan kalkar.

‘EYT’LER HER YERDE... 


Hayat pahalılığı, mültecilerden sonra belki mültecilerden de daha fazla karşımıza çıkan konu EYT meselesi. Nereye gitsek bu konu gündeme getiriliyor. Bu konuda da mutlaka bir adım atılması gerekiyor. Beklenti var. 2023 seçimlerinden önce bu mesele çözüme kavuşmasını bekliyoruz.