AKP'ye yakın yazar Abdulkadir Selvi’den Kılıçdaroğlu’na: Adama sorarlar “Sen kimsin?” diye

Erdoğan'ın katıldığı canlı yayında aldığı öneriyle tartışma konusu olan Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan bir yazı yazdı. Yazısında "Adama sorarlar “Sen kimsin?” diyerek Kılıçdaroğlu'nu bekleyen sonu açıkladı

AKP'ye yakın yazar Abdulkadir Selvi’den Kılıçdaroğlu’na: Adama sorarlar “Sen kimsin?” diye
Yayınlanma Tarihi : 06 Ekim 2022 17:36

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumun farklı kesimlerle buluşmasını sert sözlerle eleştirdi. Abdulkadir Selvi daha da ileri giderek yazısının bir kısmında CHP Genel Başkanı için “Adama sorarlar ‘Sen kimsin’ diye” şeklinde bir ifade kullandı.

Selvi’nin bugünkü köşe yazısında “Hangi Kılıçdaroğlu” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle oldu.

Kılıçdaroğlu’nun bir sorunu var. O da tutarsızlık sorunu. Eski ülkücülerle bir araya geliyor. Onlardan daha ülkücü rollerine soyunuyor. Başbuğ Kemal olmaya kalkışıyor. İslamcılarla bir araya geliyor. Onlardan daha İslamcı biri oluyor. Mücahit Kemal rolüne soyunuyor. HDP’lilerle bir araya geliyor. Onlardan daha çok Kürtçü oluyor. Serak Kemal oluyor. Laiklerle bir araya geliyor. İkinci Atatürk rolüne soyunuyor.
Adama sorarlar “Sen kimsin?” diye.


Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapmışsın. Sonra bir an da dönüp başörtüsüyle ilgili bir yasal düzenleme getirmişsin. Amacın başörtüsü özgürlüğünü güvence altına almaksa, Cumhurbaşkanı Anayasa ile güvence altına alalım diye öneride bulunmuş. Bu iş senin için samimiyet testine dönmüş. Bu durumda ne yaparsın, ‘Kanunsa kanun, anayasaysa anayasa. Hodri meydan’ demen gerekiyor.


Ama daha teklifin mürekkebi kurumadan çark ediyorsun. Peki o zaman sana kim inanır? Bu gidişle Kılıçdaroğlu, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olacak.

Yazısının tamamı için Hürriyet