AKP'ye yakın yazar Abdulkadir Selvi'nin açıkladığı anketten bomba sonuç

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bir anket paylaştı buna göre Optimar'ın 19-22 Eylül tarihleri arasında bin 938 kişiyle yaptığı anketten dikkat çeken sonuçlar geldi.

AKP'ye yakın yazar Abdulkadir Selvi'nin açıkladığı anketten bomba sonuç
Yayınlanma Tarihi : 05 Ekim 2021 18:02

Erken seçim olacak mı olmayacak mı tartışmaları devam ederken gelen son anketler de tartışma yaratmaya devam ediyor.

Yayınlanan son anket ise Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi tarafından duyuruldu.

AKP ve MHP'ye göre Seçimlerin 2023'ten önce yapılmayacağı belirtilse de erken seçimin konuşulduğu bugünlerde araştırma şirketlerinin yaptığı anketler de ön plana çıkmaya her geçen gün devam ediyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi'nden Abdülkadir Selvi, anketin sonuçlarına ilişkin olarak ilk sırada yüzde 39.2 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yer aldığını duyurdu.

İKİNCİ SIRADAKİ İSİM BOMBA


Öte yandan İkinci sırada CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yüzde 13.6 ile, üçüncü sırada ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 8.7 ile yer aldığı bildirildi. Ayrıca  Daha önceki anketlerde ikinci sırasını koruyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 7 ile altıncı sırada yer aldığı görüldü.. Söz konusu ankette İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yüzde 8.1 ile dördüncü, Selahattin Demirtaş'ın ise yüzde 7.8 ile beşinci sırada yer aldığı bildirildi..

İKİNCİ TUR SORUSU

Söz konusu ankette 'Son turda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu kalsa oyunuzu kime verirsiniz?' sorusuna ankete katılanların yüzde 41.2'sinin Erdoğan, yüzde 34.7'sinin ise Kılıçdaroğlu dediği bildirildi.

KARARSIZLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Bu ankette Kararsızların oranı yüzde 24.1 olurken Ağustos ayında yapılan ankette Erdoğan'ın oy oranı yüzde 47.4, Kılıçdaroğlu'nun ise 31.8 olduğu bildirildi.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı için Hürriyet