Ali Babacan Baraj Konusunda Meydan Okudu ve Bombayı patlattı

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın gündeminde baraj meselesi vardı..

Ali Babacan Baraj Konusunda Meydan Okudu ve Bombayı patlattı
Yayınlanma Tarihi : 05 Eylül 2021 16:18

AKP ve MHP'nin barajı yüzde 10'dan yüzde 7'ye çekmesi muhalefetin gündeminde yer almaya devam ediyor. Muhalefet MHP'yi kurtarma amacıyla yapıldı diye eleştirirken iktidar kanadı ise böyle bir durum olmadığını dile getiriyor.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın gündemin de baraj meselesi vardı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ali Babacan'ın meydan okuması dikkatlerden kaçmadı.

Karar Gazetesinin geçtiği habere göre: Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Sultanbeyli ilçe binasının açılışında konuştu. Babacan’ın gündeminde açıklanan büyüme oranları, eğitim ve seçim barajının yüze 7'ye düşürülmesi vardı.

Rekor bir sürede seçime girmeye hak kazandıklarını ifade eden Babacan şunları söyledi:

"Sandık günü geldiğinde önümüze konulacak olan oy pusulalarına DEVA Partisi’nin adını ve damlasını yazdırdık. O pusulada, DEVA Partisi’nin altına ‘evet’ mührünü vurma, vurdurma sırası sizde.

Son günlerde bir de bu baraj meselesini gündeme getirdiler. 20 yıldır iktidarsınız aklınıza bugün mü geldi demokrasi? İster yüzde 5 yapsınlar, ister yüzde 7 yapsınlar, bu damlaların karşısında hiçbir baraj duramayacak.

MİLLET İTTİFAKINA YAKIN DURUYOR

Öte yandan olası bir erken seçimde Ali Babacan liderliğindeki Deva Partisi'nin Millet ittifakına katılabileceği düşünülüyor. Babacan'ın kurduğu Deva Partisi'nin oyu kimi anketlerde yüzde 1 kimi anketlerde ise yüzde 3 seviyelerinde