Ali Babacan masadan kalktı, Deva tek başına seçime katılacak

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin seçimlere tek başına katılacağını açıkladı.

Ali Babacan masadan kalktı, Deva tek başına seçime katılacak
Yayınlanma Tarihi : 27 Nisan 2022 14:32

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan beklenmedik bir açıklama yaparak Deva Partisi'nin yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine tek başına gireceğini açıkladı. Babacan, Millet ittifakı çatısı altında seçimlere katılmayacağını resmen ilan etti.

AKP tabanından kopanlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde kurulan Millet İttifakı çatısı altındaki Deva Partisi'ne pek sıcak bakmıyordu.

Babacan tabanından gelen sese kulak vererek Millet İttifakına katılmayacaklarını duyurdu. Deva Partisi seçimlere kendi adı ve kendi logosuyla girecek.

Ali Babacan, Sosyal medya hesabından şunları yazdı.

Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun.

DESTEK YAĞDI

Ali Babacan'ın bu çıkışına Deva Partisi tabanında  da destek yağdı. CHP ile birlikte hareket eden Gelecek Partisi'nin de benzer bir çıkış yaparak Millet ittifakına katılmayacağını açıklaması bekleniyor.

SADIK ŞİMŞEK ELEŞTİRDİ

Genç kuşak gazetecilerinden Sadık Şimşek ise Ali Babacan'ın kararını sert sözlerle eleştirdi. Ve Babacan'ın paylaşımının üzerine şunları yazdı.