Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu Kavgaya Tutuştu Davutoğlu Resti Çekti

AKP'den ayrılarak Deva Partisi ve Gelecek Partisini kuran Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan birbirine düştü.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu Kavgaya Tutuştu Davutoğlu Resti Çekti
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 00:54

AKP içerisindeyken tek bir eleştiri açıklamalarını medyada duymadığımız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu sonrasında parti kurarak AKP'den ayrıldılar.

Şimdilerde CHP'nin ve İyi Parti'nin kurduğu Millet ittifakına göz kırpan her iki partinin lideri de sıkı bir AKP muhalifi olarak biliniyor.

Her açıklamaları hemen hemen aynı. Hatta olası bir erken seçimde iki partinin birleşeceği veya ortak bir çatı altında seçimlere gireceği bile öne sürülüyordu.

Ancak gelinen nokta itibariyle bu iddialar suya düştü. Ali Babacan'ın Suriye konusundaki açıklamaları eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nda rahatsızlık yarattı. Ali Babacan'a tepki gösteren Ahmet Davutoğlu o açıklamaları hayretle ve üzüntüyle izledim diyerek isyan etti.

NE OLMUŞTU?

Yeni Akit'in geçtiği habere göre Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz hafta katıldığı bir canlı yayın programında Ahmet Davutoğlu'na yönelik olarak Suriye meselesinin Bakanlar Kurulu'nda hiçbir zaman gündeme gelmediğini öne sürmüştü..

AHMET DAVUTOĞLU ANINDA YANIT VERDİ

Habertürk ekranında Fatih Altaylı'nın konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu ise Babacan'ın bu sözlerini yalanlayarak tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

"O açıklamaları hayretle, şaşkınlıkla ve üzüntüyle izledim. Çünkü Suriye ve Irak konusu her MGK'nın daimi konusudur. Bütün Bakanlar Kurulu toplantılarında da değişmeyen gündem maddelerinden biri dış politikadadır. Benim bakanlık yaptığım dönemde de Ali Bey'in bakanlık yaptığı dönemde de sonraki dönemlerde de mutlaka Dışişleri Bakanı bilgi verir. Bunlar stratejik konulardır."