Ali Babacan'ı AKP'den ayrılıp parti kurmaya iten olay

Şimdilerde Deva Partisi, Genel Başkanı Ali Babacan muhalif basının gözdesi...

Ali Babacan'ı AKP'den ayrılıp parti kurmaya iten olay
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2022 16:12

Ali Babacan şimdilerde muhalif basının gözdesi haline gelmiş durumda. Anket şirketlerine bakıldığında ise oy oranı öyle yüksek gösteriliyor ki sanırsınız gerçek çare Ali Babacan..

Ali Babacan güven vermiyor! Neden mi güven vermiyor? Yıllarca bulunduğu partinin içerisinde sessiz kalmış ve parti zarar görmesin diye susmuş bir isim. Bunu kendi de söylüyor.

Peki aynı Babacan ne oldu da birden bire parti kuracak cesareti kendinde buldu..

Nedeni çok basit.

Ne ülkenin gidişatından rahatsız oluşu ne de AKP'nin başkanlık sistemine geçişi değil.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş seçimi kazandığı için bu cesareti kendinde buldu. Sadece Babacan değil Ahmet Davutoğlu'da aynı.

Hatırlayın o günleri. Şu gün Babacan partisi geliyor bugün Babacan partisi kuruluyor şeklinde haberler vardı..

31 Mart Yerel Seçimlerinin tekrar edilmesine karar verilmişti.

Ekrem İmamoğlu büyük bir zaferle geri döndü. 806 bin farkla yeniden seçilince bu beyefendi ve Ahmet Bey ancak cesaret bulup parti kurabildiler.

İmamoğlu ve Yavaş kazanmasaydı bugün ikisi de parti kurmamış ikisi de AKP içerisinde sessiz kalmaya devam ediyor olacaktı.

AKP tabanından kaymayı görünce cesaretlendiler.. Şimdi de Bana kızıyor Deva Partili bazı yorumcular. Neden oyumuzun o kadar olduğuna inanmıyorsun diye..

İnanmıyorum evet ve de güvenmiyorum da.. Ali beyin bugün konuşması ve bugün pişmanım diye itiraflarda bulunması hiç bir şey ifade etmez. Liderlik cesaret işidir. O cesareti 31 Mart 2019 öncesi gösterip AKP'nin karşısına çıkabilseydi bugün durum çok farklı olur daha güçlü bir lidere dönüşürdü. Aynı şekilde Davutoğlu'da öyle.. Başbakanlıktan istifa ettiği gün ayrılıp parti kursaydı bugün yüzde 2 leri değil yüzde 20'leri konuşuyor olurduk.. O yüzden Ali bey'in oy oranı şişirilmiş bir balondur başka da bir şey değil. İlk seçimde de zaten bunu göreceğiz.

SADIK ŞİMŞEK