Ali Babacan'ı bitirecek gelişme! Sözcü yazarı Deniz Zeyrek açıkladı

Seçimlere tek başına katılma kararı alan Ali Babacan'a Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'ten şaşırtan uyarı. Deniz Zeyrek'e göre Ali Babacan bakın hangi fırsatı kaçıracak

Ali Babacan'ı bitirecek gelişme! Sözcü yazarı Deniz Zeyrek açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 30 Nisan 2022 23:19

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yapmış olduğu açıklamada seçimlere herhangi bir ittifak çatısı altında değil parti ismi ve logosuyla gireceklerini açıklamıştı. Bu durum siyasette deprem etkisi yarattı. Çünkü Deva Partisi'nin baraj altında kalma ihtimali çok yüksek. Bu durumda Deva Partisi'ne gidecek oylar tıpkı 2022 senesinde Genç Parti vakasında olduğu gibi AKP hanesine yazılabilir. Deva ile Gelecek Partisi'nin baraj altında kalması durumunda bu iki partinin kazanacağı vekiller doğrudan AKP hanesine yazılacak. Yani bir bakıma hem kendi siyasi partileri zora düşecek hem de AKP'ye doğrudan destek olmuş olacaklar. 

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'te bugünkü köşe yazısında dikkat çeken bazı uyarılarda bulundu. Yazısında şunları dile getirdi. 

DEVA Partisi’nin kendi amblemiyle tek başına seçime girmesinin avantajlarını ve dezavantajlarını birlikte değerlendirirsek, şunu söylemek mümkün: Babacan ciddi bir risk alıyor.

Her şey planladığı gibi olursa, yakın gelecekte AK Parti’nin yerine geçer ve o camiayı iktidar yarışında temsil eden partiye dönüşebilir.

Ancak planladığı gibi gitmezse, ilk seçimlerden sonra Parlamenter sisteme geçildiğinde önüne gelecek büyük fırsatı kaçırabilir.

Deniz Zeyrek’in yazısı