Alpaslan Kuytul, Adam Kaçırmak ve Gasp Suçundan Gözaltına Alındı

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının lideri Alparaslan Kuytul, Adana'da iş adamı Koray Sarısaçlı'nın kaçırılması ile ilgili davada hakkında yakalama kararı çıkartıldıktan sonra gözaltına alındı.

Alpaslan Kuytul, Adam Kaçırmak ve Gasp Suçundan Gözaltına Alındı
Yayınlanma Tarihi : 09 Mayıs 2022 16:12

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Adana'da iş adamı Koray Sarısaçlı'nın kaçırılması ile ilgili davada hakkında yakalama kararı çıkartılan Alparslan Kuytul gözaltına alındı.

İş adamı Koray Sarısaçlı'nın geçtiğimiz yıl 8 Eylül'de 4 kişi tarafından kaçırılıp, 13 gün sonra serbest bırakılmasıyla ilgili açılan davada, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine Kuytul, sabah saatlerinde Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme, işkence" suçlarından gözaltına alındı. Yüreğir Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Alparslan Kuytul, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İDDİALARA AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ

1.jpg

Alparaslan Kuytul’un avukatı Bilal İpek ise “Koray Sarısaçlı ilk ifadesinde ‘beni kaçıranlar bunlar değildi’ diyordu. Ne olduysa birkaç ay sonra ifadesini değiştirdi. İfadesini değiştirdikten 6-7 ay sonra ise müvekkilim gözaltına alındı. Müvekkilimin savcılık ifadesi tamamlandı. Şimdi savcılığın kararını bekliyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı