Ankara'da bomba iddia! Yeni bakanda gidebilir

Memduh Bayraktaroğlu, Korkusuz gazetesindeki yazısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın talimatına uymadığını öne sürerek, görevden alınabileceğini iddia etti.

Ankara'da bomba iddia! Yeni bakanda gidebilir
Yayınlanma Tarihi : 16 Ocak 2022 00:32

Youtube üzerinden yaptığı yayınlarla dikkat çeken Memduh Bayraktaroğlu , aynı zamanda da Sözcü grubuna ait Korkusuz gazetesinde köşe yazılarıyla yer alıyor. Korkusuz gazetesindeki köşe yazısında yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında bomba iddialarda bulunan Memduh Bayraktaroğlu söz konusu yazısında yeni bakanın da görevden alınacağını ima etti. 

Korkusuz gazetesi yazar Memduh Bayraktaroğlu bugünkü köşe yazısında  İYİ Parti Grup Başkanvekili  Erhan Usta'nın değerlendirmelerine yer verdi. “Kardeşim sen Cumhurbaşkanı’nın talimatına niye uymuyorsun?..” diyerek Hazine ve Maliye Bakanı  Nureddin Nebati’ye yüklenen İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Politika faizi %14 iken Hazine en son % 26,3 ile borçlandı…” ifadelerine yer verdi. 


Söz konusu Yazısında Usta'nın sözlerine de yer veren Memduh Bayraktaroğlu, "Usta’ya göre Nebati de “gidici…”. Sebebi ise: Erdoğan’ın talimatına uymamak…" iddiasında bulundu. 

Memduh Bayraktaroğlu'nun siyasi kulisleri sallayan yazısının ilgili bölümü şu şekilde.. 

NEBATİ DE GİDİYOR…
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi:

“Kardeşim sen Cumhurbaşkanı’nın talimatına niye uymuyorsun?..” diye uyardı…

Peki…

Nebati ne yapmış da Erdoğan’ın talimatına uymamış…

Onu da şöyle açıklıyor Usta:

“Politika faizi %14 iken Hazine en son % 26,3 ile borçlandı…”.

Usta’ya göre Nebati de “gidici…”.

Sebebi ise:

Erdoğan’ın talimatına uymamak…