Anket sonuçlarını beğenmeyen MHP MetroPOLL Araştırma Şirketi'ni hedef aldı!

Son dönemde MHP oyları eriyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, son açıklanan anket üzerine MetroPOLL Araştırma Şirketi'ne isyan etti. Ankette HDP üçüncü parti konumdaydı.

Anket sonuçlarını beğenmeyen MHP MetroPOLL Araştırma Şirketi'ni hedef aldı!
Yayınlanma Tarihi : 02 Ekim 2022 14:53

Son dönemde yayınlanan anketlerde AKP ve MHP oylarında büyük bir erime olduğu görülüyor. MHP ve AKP yöneticileri ise söz konusu anketlere inanmadıklarını belirterek anketçilere tepki gösteriyor.

MHP'Lİ YÖNETİCİDEN ÜNLÜ ANKETÇİYE AĞIR SUÇLAMALAR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, açıkladığı son kamuoyu araştırmasında kararsızlar dağıtılmadan önce partisinin oy oranını yüzde 7.9 olarak tespit eden MetroPOLL Araştırma'ya isyan etti. Söz konusu ankette HDP üçüncü parti konumundaydı.

Şirketin sahibi Özer Sencar'ı 'masa başında anket hazırlamakla' suçlayan Yıldız, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"MetroPOLL araştırma şirketi yetkilisi Özer Sencar, masa başında hazırladığın anket sonuçları ile herhangi bir mesafe alamadığını görmüyormusun? Gerçeklik duygusunu bu denli yitirmenize hangi travma neden oldu?" 

DİĞER ANKETLERDE DE DURUM DEĞİŞMİYOR

Öte yandan MHP'li yönetici Özer Sencar'a tepki göstermiş olsa da yayınlanan çok sayıda ankette de MHP'deki oy kaybı devam ediyor.

YANDAŞ GAZETEDE DE DURUM FARKLI DEĞİLDİ

Öyle ki, iktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin paylaştığı Areda Survey anketinde de MHP; AKP, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin ardından yüzde 10.4'le beşinci sırada yer alıyordu  .

Gazeteci, bu orana kararsızlar dağıtılmadan önce mi, yoksa sonra mı ulaşıldığı bilgisine yer vermemişti.