Anketlerdeki Düşük AK PARTİ'yi alarma geçirdi! Büyük düşüş böyle önlenecek

AK PARTİ ve MHP'nin oylarındaki düşüş AK PARTİ Genel Merkezini harekete geçirdi. Oy düşüşü nasıl önlenecek belli oldu..

Anketlerdeki Düşük AK PARTİ'yi alarma geçirdi! Büyük düşüş böyle önlenecek
Yayınlanma Tarihi : 29 Ağustos 2021 17:42

Yüksek Dolar kuru ve enerji fiyatlarındaki artış uzun zamandır gündemde. Vatandaşların büyük bir bölümü faturalara maaşların yetmediğinden yakınıyor. Kira fiyatları ise oldukça yüksek düzeyde.

Asgari ücrete her ne kadar bir zam yapılmış olsa da vatandaş hayat pahalılığından oldukça şikayetçi: Tüm bunlar muhalefetin en çok gündeme getirdiği konular.

İktidar medyası ise bu konuları görmezden geliyor. Yaşanan bu durum neticesinde ise iktidarın oylarında düşüş hiçte az değil.

Bir çok anket şirketine bakıldığında Cumhur ittifakının neredeyse yüzde 50 oy oranına yaklaşamadığı görünüyor.

İşte bu nedenle iktidarın oy düşüşünü önlemek adına harekete geçtiği öğrenildi. Anketlerdeki düşüşü gören iktidar adeta düğmeye basmış durumda. Peki ne yapılacak oy düşüşünü durdurmak için?

Türkiye gazetesinin haberine göre uzmanlardan oluşan bir ekip, AK Partili belediyeleri incelemelere başladı. Üç gün boyunca incelemeler yapan ekip, belediyenin seçim öncesi vaatlerini takibe alıyor. Vatandaşlarla temasların da kurulduğu incelemelerde aynı zamanda il il anket sonuçları da masaya yatırılıyor. Yapılan çalışmaların ardından hazırlanan rapor, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'ye sunuluyor.

Bugüne kadar Adıyaman, Ağrı, Giresun, Samsun, Malatya, Sivas ve Trabzon’un da aralarında bulunduğu 22 şehirde incelemeler tamamlandı. İncelemelerin ardından belediyelere giden Özhaseki, "Uzman arkadaşlarımız dışarıdan bir göz olarak şehrin röntgenini çekiyor. Daha sonra biz de problemleri dinleyip çözüm bulmaya, yol göstermeye çalışıyoruz" dedi.

AK Parti’nin belediye belediye başlattığı incelemeler kulislerde erken seçim hamlesi olarak yorumlandı.