Aslı Baykal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır eleştiriler. Hamburgerci göndermesi olay oldu

CHP'den istifa eden Aslı Baykal yaptığı açıklamalarla gündem olmaya devam ediyor. Adeta CHP yönetimine savaş açan Aslı Baykal son mesajında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na çok ağır bir göndermede bulundu

Aslı Baykal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır eleştiriler. Hamburgerci göndermesi olay oldu
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2022 15:59

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal son çıkışlarıyla adeta CHP içerisindeki Kılıçdaroğlu muhaliflerinin sesi oldu. Yıllardır CHP yönetimine tek bir eleştiri dahi yönetemeyen çevreler Aslı Baykal'ın bu çıkışlarından rahatsız oldular. Ancak Aslı Baykal susacak ve duracak gibi durmuyor.

Aslı Baykal son paylaşımlarında yine ses getirdi.

Aslı Baykal şunları yazdı;

“Özgürlükçü olmak için gayrı milli olmak zorunluluğu yoktur. Elbette özgürlükçü ve demokratım ve elbette milliyim. Benim çizdiğim siyasal model budur. Özgürlüğü ve demokrasiyi Türk milleti için istiyorum. Bu da Türk milleti ile beraber inşa edilir. Amerikan hamburgercisinde veya Londra tefecisinde değil.”

CHP liderinin 2023 seçimi için ‘icazet aldı’ iddialarıyla gündemden düşmeyen Amerika ve İngiltere gezilerine Aslı Baykal'ın bu denli sert tepki göstermesi CHP'nin Atatürkçü tabanında da büyük ses getirdi. HDP'ye yakın kanadın ise Aslı Baykal'ı yoğun bir şekilde eleştirmesi dikkat çekti.