Avrasya Araştırmanın Güldüren Erdoğan - Kılıçdaroğlu Rakip Olursa Anketi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu gazlama operasyonu tam göz devam ediyor. Son ankette yine Kılıçdaroğlu yüksek gösterildi. Araştırma şirketi yine Avrasya

Avrasya Araştırmanın Güldüren Erdoğan - Kılıçdaroğlu Rakip Olursa Anketi
Yayınlanma Tarihi : 17 Ağustos 2021 14:00

Açıktan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini esirgemeyen gözü milletvekili olmakta olan Avrasya Araştırma başkanı Kemal Özkiraz yayınladığı son anketle AKP'lilere kahkaha attırdığı gibi CHP'lileri de sinirden zıplattı.

KILIÇDAROĞLU'NUN İMAMOĞLU VE YAVAŞ OPERASYONU

Girdiği 9 dan fazla seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu geçmişte Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce'den kurtulduğu gibi şimdi de Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önünü tıkayarak AKP'nin tamda istediği hamleyi yapmanın peşinde. İmamoğlu ve Yavaş'a adaylık yolunu kapatan Kılıçdaroğlu kendisinin adaylığı için nabız yoklamaya devam ediyor

Bir çok araştırma şirketinin anketinde Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Erdoğan' fark atarken Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener ise Erdoğan'ın gerisinde kalıyor. Ancak buna rağmen Akşener ve Kılıçdaroğlu'nu parlatma tam gaz devam ediyor. Amaç sanki seçim kazanmak değil AKP'ye bir seçim daha hediye etmek diyenlerin sayısı ise epey fazla.

DESTEKÇİLERİ POMPALIYOR

Destekçileri Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısında aday olabileceği algısını oluştururken Avrasya Araştırma tarafından yayınlanan bir anket tartışma yarattı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması halinde Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan'ın neredeyse 7 puan önünde bitiriyor. Anket sonucuna göre Kılıçdaroğlu yüzde 53.9 oy alırken Erdoğan yüzde 46.1 oranında oy alıyor.

İşte Avrasya Araştırmanın AKP'lileri güldüren İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığını isteyen CHP'lileri ise kızdıran o anketi

318326-957x391.png

İlgili Haberler