'AYM kapatılsın' diyen Bahçeli'nin eski açıklamaları olay oldu: 'İyi ki Anayasa Mahkemesi var'

Partisinin son grup toplantısında "AYM ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalı" ifadelerini kullanan ve AYM Başkanı Zühtü Arslan'ı da açık hedef gösteren Bahçeli'nin 2014 yılındaki sözleri yeniden dolaşıma sokuldu. Sosyal medya yankılandı

'AYM kapatılsın' diyen Bahçeli'nin eski açıklamaları olay oldu: 'İyi ki Anayasa Mahkemesi var'
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2023 23:17

Cumhuriyet.com.tr'deki habere göre; Siyaset gündemi yüksek yargıdaki krizi konuşmaya devam ediyor.Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi (AYM) arasındaki gerilim sürerken; partisinin grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AYM'yi ve AYM Başkanı Zühtü Arslan'ı açık hedef göstermişti.

Sert bir dille Anayasa Mahkemesi'ni eleştiren MHP lideri, kürsüde AYM Başkanı Zühtü Arslan'a da 'terörist' iması yaparak "Kandil'e git" demişti.

ANAYASA MAHKEMESİ İYİ Kİ VARDIR DEMİŞ

Son olarak Bahçeli'nin 2014 yılında Balyoz davasından tutukluyken vekil seçilen ve AYM’nin verdiği hak ihlali kararı sonrası Meclis’e dönebilen Eski MHP Milletvekili Engin Alan hakkında söylediği ''İyi ki Anayasa Mahkemesi vardır'' sözleri yeniden gündem oldu.

2010 yılında Balyoz davasından tutuklanan Engin Alan, 2011 yılında, cezaevinde iken MHP milletvekili seçildi. O dönem AYM’nin verdiği hak ihlali kararı sonrası Meclis’e dönebilen Eski MHP Milletvekili Engin Alan hakkında Devlet Bahçeli, TBMM'de gerçekleşen partisinin ilk grup toplantısında ''İyi ki Anayasa Mahkemesi vardır, iyi ki vicdanı sapmayan hakimler görev başındadır" demişti. 

Fotoğraf arşivden; A.A

Etiketler :