BBP lideri Destici ve Erdoğan'ın yaptığı görüşmeyle ilgili kulis

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile AKP Genel Başkanı Erdoğan arasındaki görüşmeye ilişkin flaş iddia

BBP lideri Destici ve Erdoğan'ın yaptığı görüşmeyle ilgili kulis
Yayınlanma Tarihi : 16 Nisan 2022 23:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici flaş bir görüşme gerçekleştirdi. Son olarak Destici, seçim yasasına evet demeyeceğini açıklamıştı. Destici'nin eleştirileri devam ederken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin nedeni büyük merak konusu olmuştu.

Flaş görüşmeye ilişkin Milli Gazete tarafından ilginç bir iddia ortaya atıldı. 

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’ye yaptığı ziyarettin arka planında; “BBP’nin ekonomik kriz ve hayat pahalılığıyla” ilgili eleştirileri olduğu ortaya çıktı.

4 yılın ardından ilk kez BBP Genel Merkezi’ne giden Erdoğan, Destici’yle görüşmesinde, son aylarda Destici ve parti kurmaylarının yoksulluk ve ekonomik kriz üzerinde yaptığı açıklamalarda rahatsız olduğunu aktardı.

Erdoğan’ın ziyarettin ardından Destici’nin ekonomik krizle ilgili yapacağı açıklamaların tonunu düşürüp düşürmeyeceği merak edilirken, ikili görüşmelerde hal yasası, seçim kanunu ve ittifaklar, terörle mücadele ve Rusya ile Ukrayna savaşanın ele alındığı belirtiliyor...