BBP lideri Mustafa Destici’den 'tasarruf' açıklaması! Kasaba gidip et almıyorum, kuzu kestiriyorum

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu partinin genel başkanı olan Mustafa Destici TV100'e konuk oldu. Programda kırmızı et açıklamasıyla Destici adeta gündem odlu

BBP lideri Mustafa Destici’den 'tasarruf' açıklaması! Kasaba gidip et almıyorum, kuzu kestiriyorum
Yayınlanma Tarihi : 10 Ocak 2022 13:57

Türkiye'de yaşanan hayat pahalılığı devam ederken AKP ile aynı ittifak içerisinde yer alan Cumhur ittifakı ortaklarından Mustafa Destici oldukça ilginç açıklamalara imza attı. Muhsin Yazıcıoğlu tarafından kurulan Büyük Birlik Partisi şimdilerde AKP ile aynı ittifak içerisinde.

Yazıcıoğlu hayatta iken AKP'ye sert muhalefetiyle bilinen bir isimdi. Mustafa Destici liderliğindeki BBP ise AKP'nin MHP ile birlikte kurduğu Cumhur İttifakıyla hareket ediyor 

Destici'nin hemen hemen her açıklamasında CHP'yi hedef aldığı biliniyor.

Muhalefetin hayat pahalılığı iddiaları hakkında da konuşan Mustafa Destici gündemi sarsacak açıklamalara imza attı.

Türkiye'deki fahiş zamlarla ilgili açıklamalarda bulunan Destici “Her mesele ekonomik… Ben kasaba gidip et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum. Şimdi buna dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir. Herkes bu imkanı bulamayabilir, bu ayrı mesele…”  sözleriyle sosyal medyada büyük tepki çekti..

Tasarruf için kuzu kestirdiğini söyleyen Mustafa Destici ayrıca açıklamasının devamında CHP ve İYİ Parti’ye oy verenlerin zengin olduklarını iddia ederek, kendi seçmeninin ekonomik krizi daha çok hissettiğini öne sürdü. 

Kaynak: TV100