Bekir Ağırdır'dan flaş çıkış! Sinan Oğan'a oy verenler ikinci turda kimi tercih edecek?

KONDA Araştırma şirketinin yöneticisi Bekir Ağırdır, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Bekir Ağırdır'dan flaş çıkış! Sinan Oğan'a oy verenler ikinci turda kimi tercih edecek?
Yayınlanma Tarihi : 22 Mayıs 2023 01:41

Gazete Oksijen’den İlke Gürsoy’a konuşan Ağırdır, Sinan Oğan'a oy verenlerin ikinci turdaki tercihleriyle ilgili "Bu insanların bir kısmı Erdoğan’a, bir kısmı muhalefete geçecektir. Sinan Bey’in 'Ben şurayı desteklerim' demesinden ibaret değildir hikâye" diye konuştu.

"Seçim bitmedi, sürüyor. Kimse bunun farkında değil gibi" diyen Ağırdır, “Kemal Bey’e destek vermesi muhalif seçmende duygu tetikleyici unsurlardan biri olur, umudu diriltir. Vermezse moral bozukluğu sürer. Oy bakımından ise Sinan Oğan’a oy veren 2 milyon 800 bin oyun tümü Kemal Bey’e ya da Tayyip Erdoğan’a gitmez çünkü o oylar tek başına milliyetçilik üzerinden açıklanamaz. O bir kızgınlık, iki tarafa da yönelik. Bu insanların bir kısmı Erdoğan’a, bir kısmı muhalefete geçecektir. Sinan Bey’in 'Ben şurayı desteklerim' demesinden ibaret değildir hikâye” ifadelerini kullandı.