Beklenmedik Açıklama! 'Sedat Peker' Susturuldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX Ekranlarında İsmail Küçükkaya tarafından sunulan Çalar saat programına konuk oldu ve Sedat Peker hakkında konuştu..

Beklenmedik Açıklama! 'Sedat Peker' Susturuldu
Yayınlanma Tarihi : 01 Eylül 2021 14:23

Türkiye tarafından hakkında organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in gündem olan videolarına ara vermesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi.

Yeni sezona başlayan İsmail Küçükkaya'nın program konuğu olan Kılıçdaroğlu, Sedat Peker hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Video çekmemesiyle ilgili susturdular yorumunda bulunan Kılıçdaroğlu asıl bombasını ise Sedat Peker'in bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri hakkında yaptı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarında organize şuç örgütü lideri olduğu iddiasıyla arana e yurtdışında bulunan Sedat Peker'e de değindi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

'Sedat Peker işin içinde olduğu için anlattıkları doğru'


Söylemediği laf kalmadı Birleşik Arap Emirlikleri'ne. Onların da bize söylemediği laf gelmedi. Bizim mallarımızı boykot ettiler, boykot çağrısını bütün Arap dünyasına yaymaya çalıştılar. Sedat Peker oraya gitti, açıklamalar yapıyordu. Yaptığı açıklamalar doğru. İşin içinde olduğu için biliyor, isim, yer, zaman veriyor. Kendisi de o işin içinde, anlatıyor.

Orayla temasa geçtiler şimdi. Mısırla da kavga ettiler. Ben tüm Arap dünyasıyla edilen kavgaya karşıyım. Ben herkesle barış içinde yaşamak isterim. Herkesle kavga etti. Mısırla kavga etti, şimdi barışmak için 50 tane adamı araya koyuyor. Bunlar Erdoğan'ın ayıbı. Ben devletim adına üzülüyorum. Türkiye neden bu hale geldi? Mal varlığının hesabını veremeyen bir adamın burnunu böyle sürterler.

Bu görüşmelerin sebebini bilmiyorum ama Sedat Peker'i susturdular. Girmek de istemiyorum o cepheye. İktidar kanadının büyük bir rahatsızlığı var. Türkiye'de gündem oluyor, bilmem kaç milyon kişi açıklamalarını dinliyor. Devletin içinde çürümüşlüğün boyutunu görüyorsunuz.

İlgili Haberler