Berat Albayrak cephesinden bomba hamle: AKP'li isme istifa çağrısı

Son dönemde Sabah gazetesinden peş peşe eleştiri yazıları ve haberleri geliyor..

Berat Albayrak cephesinden bomba hamle: AKP'li isme istifa çağrısı
Yayınlanma Tarihi : 17 Ağustos 2021 17:16

Berat Albayrak'ın kardeşine ait olan Sabah gazetesi son dönemde tıpkı muhalefet gazeteleri gibi bazı haberlerinde AKP içerisinden isimleri de eleştirmeye başladı.

Berat Albayrak'ın istifası sonrasında gazetede bazı AKP'li bakanlar ve vekilleri eleştirenler haberler çıkmaya başladı.

Gazete tarafından bu kez eleştirilen isim ise  AKP Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız oldu.

Denizli AKP milletvekili Ahmet Yıldız'ı eleştiren isim ise gazetenin önde gelen isimlerinden biri olan yazar Melih Altınok oldu.

Altınok köşe yazısında açıktan AKP'li vekili eleştirerek istifaya çağırdı. İstifaya çağırmasına neden olan açıklama ise Ahmet Yıldız tarafından dile getirilmişti. Ahmet Yıldız yaptığı açıklamada aşı yaptırmayanlarla ilgili tartışma yaratacak bir çıkış yapmıştı.

Melih Altınok'un yazısından ilgili bölüm şu şekilde oldu:

MAZBATAYI YERE BIRAK

060820141808047022194-2.jpg
AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, bir kısım seçmenine büyük harflerle "AŞI YAPTIRMAYANLARLA GÖRÜŞMEYECEĞİM, İSTEKLERİNE YARDIMCI OLMAYACAĞIM" diye ayar veriyor. Sayın vekil! İster aşı olsun ister olmasın, Denizlili her seçmen sizin velinimetiniz.


Onlar asıllar, siz sadece adı üstünde vekil. Mecbursunuz şucu bucu demeden her biriyle görüşeceksiniz, isteklerine de yardımcı olacaksınız. Çünkü Denizlilerden bu vaatle oy aldınız. Sinirle har vurup harman savurduğunuz o oylar sizin değil; seçmenlerinizin. Eğer sözünüzü, görevinizi, Anayasa'yı yok sayıyorsanız da azarladığınız halkın size verdiği mazbatayı yavaşça yere bırakacaksınız.

Yazısının devamı için SABAH.COM.TR

İlgili Haberler