Berat Albayrak için düşünülen yeni görev Ankara'yı çok sarstı

İstifası sonrası ortalıkta görünmeyen Berat Albayrak hakkında çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Berat Albayrak için düşünülen yeni görev Ankara'yı çok sarstı
Yayınlanma Tarihi : 11 Eylül 2021 18:48

Uzun bir süredir gündemde görünmeyen Berat Albayrak hakkında ilginç bir iddia gündeme getirildi. İstifa ettiğinden beri siyasetten uzak kalan Berat Albayrak'ın çok daha güçlü bir görevle geri döneceği duyuruldu.

Üstelik iddia bu kez iktidara yakın medyadan değil muhalefetin kalesi olarak bilinen Sözcü'ye ait Korkusuz gazetesinden geldi.

Ahmet Takan tarafından kaleme alınan yazıda Berat Albayrak için düşünülen görevden de söz edildi.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, "Saray koridorlarında bir telaş bir telaş sormayın gitsin!.. Kısa ve uzun listeler hazırlanıyor." diyerek şöyle yazdı:

"Kendini en baba AKP’li sayan ve partinin en büyüklerinden biri olduğunu düşünenler, Tayyip Erdoğan sonrası adaylık için adlarını kısa listeye yazdırma telaşı ve heyecanı içinde. Bir de, ne olursa olsun adım bari uzun listede olsun, Cumhurbaşkanı adayı olamasak da partide bir yerde önemli bir koltuk kapalım diyenler, hesap kitap yapanlar var. Bazıları ortaya çıkmaya başladı, bir süre sonra yandaş kalemler vasıtasıyla türlü gerekçeler bahane edilerek diğerlerinin de isimlerini duymaya başlayacaksınız…"

"Tayyip Erdoğan ve AKP kötü görüntü vermeye başlayınca da saray içindeki iki büyük hizip olan, “Güvenlikçiler” ve “Gürcüler konseyi” kapışmayı daha da açığa çıkardı." diye yazan Ahmet Takan, "Güvenlikçiler" kendi içlerinde yaptıkları toplantıları (güvenlik üst düzey bürokratları da dahil) ve aldıkları kararları siyasi kulislere şöyle üflüyorlar; “2028’e kadar iktidarı kimseye bırakmayacağız. Süleyman Soylu da hep bizim yanımızda olacak." dedi.

BERAT ALBAYRAK GERİ DÖNÜYOR

Berat Albayrak'ın tekrardan kabineye döneceğini yazan Takan, şöyle devam etti:

 
"Gürcüler konseyi”nden kulislerin kulaklarına fısıldananlar şöyle;

"Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan (damat Berat Albayrak’ın adamı, İstanbul eski Emniyet Müdürü) İçişleri Bakanı oluyor. Berat Albayrak tüm ekonomin patronu olacak şekilde Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’na getiriliyor."

Havadisler böyle… Nereden isterseniz oradan yakın!.."

Kaynak: Korkusuz - Ahmet Takan