Bir ilk! Devlet Bahçeli'den Kemal Kılıçdaroğlu'na destek

Geçtiğimiz günlerde İyi Partili bir vekilin 'Alevi' olması Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için sorun olabilir çıkışında bulunmuştu. Tartışmalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de katıldı

Bir ilk! Devlet Bahçeli'den Kemal Kılıçdaroğlu'na destek
Yayınlanma Tarihi : 14 Haziran 2022 20:29

İyi Partili bir milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu için 'Alevi' olması adaylığı için sorun olabilir çıkışında bulunmuş ardından Kemal Kılıçdaroğlu'ndan özür dileyerek randevu istemişti. Yaşanan bu tartışmalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de dahil oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında bu konuyla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Genelde Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef alan Bahçeli bu kez destek verdi. 

Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Sözlerine “Kılıçdaroğlu’nun mezhebi, etnik kökeni bizim siyasi eleştirimizin dışındadır”  şeklindeki ifadelerle başlayan Bahçeli ayrıca açıklamasının devamında “Mutlaka saygı gösterilmelidir. Türk milletinin hiçbir ferdi ayrılamaz, tasnif edilemez. CHP Genel Başkanı’nın Alevilik inancına sahip olması onun için kayıp, handikap değildir. Alevi İslam inancına sahip olan kardeşlerimiz bizim can beraberimizdir. Mezhep üzerinden fitne çıkarmaya heves edenler fitnenin çıbanbaşıdır.” ifadelerine yer verdi.