Bu iş bitti! Mansur Yavaş artık kaçamaz! Son anket her şeyi ortaya döktü

Yayınlanan çok sayıda seçim anketinde Mansur Yavaş önde çıkarken ortaya çıkan bir anket daha tüm gerçekleri ortaya döktü

Bu iş bitti! Mansur Yavaş artık kaçamaz! Son anket her şeyi ortaya döktü
Yayınlanma Tarihi : 03 Mayıs 2022 14:50

Mansur Yavaş Artık Kaçamaz!

Muhalefet liderleri bir seçimi daha hediye etmek için canla başla uğraş veriyorlar. CHP kanadından yapılan açıklamalar en azından AKP'ye bir seçim daha kazandırmak için bir çaba içerisinde olduklarını gösteriyor.

Gazeteci Levent Gültekin, Armağan Çağlayan'ın program konuğu oldu ve çarpıcı bir iddiada bulundu. Gültekin'e göre 2015 ve 2018 seçimleri muhalefet özellikle de CHP tarafından planlı bir şekilde Erdoğan'a hediye edildi çıkışında bulundu. Levent Gültekin iddiasının gerçek olduğunu da belirterek CHP'nin de asla yalanlayamayacağını belirtip resti çekti.

Şimdi ise ismini burada saymaktan bile yorulduğum bazı isimler gönlümdeki aday Kemal Kılıçdaroğlu diyerek akıllarınca Mansur Yavaş'ın önünü tıkamaya çalışıyorlar. Seçmene sorulduğunda ise seçmenin gönlündeki aday belli. Ya Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu..

Tabanın sesine kulak vermeyen her kim olursa buna İyi Parti'de dahil sandıkta bedelini çok ağır ödeyecek. Bir seçimin daha AKP'ye hediye edilmesine seçmen olur vermeyecek. Tıpış tıpış sandığa gitme devri bitti. 

Gelelim Mansur Yavaş'a...

Mansur Yavaş bu ilgi karşısında sessiz kalamaz. Şimdi sorumluluk alma zamanı. Halkın başkanı olmak halka hizmet etmek istiyorsa sadece Ankara'da değil tüm Türkiye'de hizmet edecek bir fırsat geldi karşısına. Bu ilgi her siyasetçiye nasip olmaz. Ve bu şans bir kere gelir. Bu seçim olurda kaybedilirse ve Mansur Yavaş beş sene sonra Cumhurbaşkanı adayı olarak milletin karşısına çıkarsa yüzde 10'dan fazla oy alamaz. Ya bugün ya hiç mantığı yani.

Bugün sorumluluk almaktan kaçanlar yarının Türkiye siyasetinde de halktan beklediği desteği alamayacaklardır. Tıpkı AKP'nin geldiği 2002 yılıyla benzer bir dönemden geçiyoruz. O dönemde muhalefet bitmişti. Halk siyasetçilerden bıkmıştı. Güven sıfırlanmıştı ve Erdoğan liderliğinde kurulan hareket tek başına iktidara gelmişti. Şimdi yine aynı dönemden geçiyoruz. Siyasete güven sıfırlanmış. Muhalefet umut olmaktan çıkmış bir durumda. 20 Senedir AKP'nin en büyük şansıda muhalefette yer alan şuan ki siyasi aktörler zaten. Mansur Yavaş ise adeta güneş gibi umut olarak doğdu toplumun üzerine. Bakın sizlerle ciddi bir anket sonucunu paylaşacağım. Erdoğan kararsızları toplasa bile Mansur Yavaş'ı geçemiyor. MetroPOLL Araştırma’nın anketinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan karşısında açık ara önde olduğu görüldü.

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın aktardığı ankete göre ‘millet ittifakı’ adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ile HDP’li Selahattin Demirtaş’la yarışması halinde ilk turda yüzde 50+1 oy oranına ulaşan aday olmadı. İlk turda Erdoğan’ı geçen tek aday Mansur Yavaş oldu.

İlk tur sonuçları şöyle:

*Yavaş yüzde 44, Erdoğan 34,3, Demirtaş 13,3

*Erdoğan yüzde 37,5, İmamoğlu 36,2, Demirtaş 13,8

*Erdoğan yüzde 38,6, Akşener 34,2, Demirtaş 16,3

*Erdoğan yüzde 40,1, Kılıçdaroğlu 30,2, Demirtaş 15,2

Bu sonuçlardan da görüleceği üzere artık Mansur Yavaş sorumluluktan kaçamaz. Kaçarsa benden söylemesi 5 sene sonra sakın sorumluluk almak için seçmenin karşısına çıkmasın. Sonrasında bu ilgilinin onda birini bile göremeyecektir. 

SADIK ŞİMŞEK