Burhan Kuzu'nun ölmeden önceki son itirafı ortaya çıktı

Başkanlık sisteminin mimarlarından olan Burhan Kuzu'nun ölmeden önce sistemden pişman olduğunu ifade ettiği öne sürüldü

Burhan Kuzu'nun ölmeden önceki son itirafı ortaya çıktı
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2022 15:20

Muhalefet partilerinin başkanlık sistemine karşın itirazları devam ediyor. Kritik referandumla geçen sistem muhalefet tarafından eleştiri konusu olmaya devam ediyor. Muhalefet partilerinin ortak hedefi ise parlamenter sisteme geri dönmek. AKP içerisinden ayrılanlar tarafından kurulan Deva Partisi'de başkanlık sistemine karşı çıkıyor.

CHP ile ortak hareket eden Deva Partisi'nin vaatleri arasında da güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadi yer alıyor. 

Bugün ise Haber3 başta olmak üzere çok sayıda haber sitesinde geçtiğimiz aylarda koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ve Başkanlık sisteminin mimarlarından Burhan Kuzu hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Cem TV'de Atakan Sönmez ve CHP 4. Dönem Milletvekili Ali Özgündüz'ün birlikte hazırlayıp sundukları "Not Defteri" programına konuk oldu.

DEVA Partili Şahin, programda Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kurucularından AK Partili Burhan Kuzu’nun ölmeden önce kendisine yaptığı şok itirafı da açıkladı.

“AH İDRİS’İM SORMA…”

Kendisinin Kuzu'ya “Hocam başkanlık sistemi diye tutturdun, bütün yetkileri bir adama teslim ettin. Bu muydu senin istediğin başkanlık sistemi?” dediğini aktaran Şahin, Kuzu'nun ise kendisine cevaben, "Ah İdris'im sorma” dediğini söyledi.