Buzlar Eriyor Yılmaz Özdil Muhalefeti Kesti Teşekkür Etti

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil uzun bir süre sonra ilk kez eleştirmedi ve teşekkür etti.

Buzlar Eriyor Yılmaz Özdil Muhalefeti Kesti Teşekkür Etti
Yayınlanma Tarihi : 15 Eylül 2021 00:36

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in cenaze namazının kılınmaması ve camiye alınmaması talep edilmişti.

Diyanet'e yönelik bu skandal çağrı sosyal medyada gündem olmuş  binlerce sosyal medya kullanıcısı tepki göstermişti.

Skandal çağrıya Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'de meydan okumuş kimseden korkmadığını gerekirse kendi kalemini kendisinin kıracağını duyurarak meydan okumuştu.

Tartışmalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de dahil oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yazılı bir açıklama yayınlayarak Yılmaz Özdil hakkında skandal çağrıyı yapanlara tepki gösterdi.

Bahçeli açıklamasında: "Onun ölüsü camiye girmemeli, bunun cenaze namazı kılınmamalı çağrıları Allah’ın rahmet ve merhametiyle ters düşmektir. Elbette böylesi bir tablonun sonu uçurum, sonucu felakettir. En iyisini hakkıyla bilen Cenab-ı Allah'tır. Din değiştirmedikten ve bazı haller zuhur etmedikten sonra bir Müslüman'ın ölüsüne veya dirisine nasıl yaklaşılacağı, nasıl davranılacağı bellidir. Sevmediğimiz birisinin Camiye sokulmasına, cenaze namazının kılınmasına itiraz etmek demek Türk ve İslam düşmanlarının oyununa gelmek demektir. Düşüncesini, fikriyatını, fiillerini, söylediklerini, yazdıklarını tasvip etmediğimiz her insanın, insan olmaktan kaynaklanan hakları vardır ve herkes bu haklara saygıyla mesuldür'' ifadelerine yer vermişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu açıklaması Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in de gündemindeydi. Oda TV'nin haberine göre Yılmaz Özdil ilk kez MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirmedi ve kendisine sahip çıkması nedeniyle teşekkür etti.

Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından şunları yazdı.

odatv-image-65-1b01afc2382343.png

"Sorumlu makamların ve sözde muhalefetin masanın altına saklandığı şu karanlık dönemde, cellat naralarına hak ettikleri cevabı veren MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’ye yurttaş olarak teşekkür ederim."

Yılmaz Özdil'in Devlet Bahçeli'ye yönelik teşekkür mesajına çok sayıda ülkücü gençte yorum yazarak Özdil'e teşekkür ettiler.

Özdil'in mesajının kısa sürede MHP'liler tarafından da beğenilip paylaşılması dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: Oda TV - Ulusal Post

İlgili Haberler