Can Ataklı açıkladığı aday açıklamasıyla rahatsızlık yarattı

Korkusuz yazarı Can Ataklı Muhalefetin adayını açıklayınca ortalık karıştı.

Can Ataklı açıkladığı aday açıklamasıyla rahatsızlık yarattı
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2021 14:14

Can Ataklı muhalefetin adayının İlhan Kesici olacağını açıkladı. Ataklı'ya her kesimden tepki yağdı. Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ın adaylığını destekleyen seçmenler oldukça sert ifadelerle tepki gösterdiler.

BU HATA KABUL EDİLEMEZ

CHP'nin böylesine bir hata yapması durumunda bir seçimin daha AKP tarafından kazanılacağını dile getirenler CHP asla bu tuzağa düşmemelidir çağrısında bulundular.

Öte Yandan Sol Meydan Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te Ataklı'nın iddiasına tepki gösterenler arasındaydı.

Sol Meydan'da yer alan habere göre : Kesici adı 2018 yılındaki seçimlerde de gündeme gelmiş ancak Muharrem İnce aday gösterilmişti. Can Ataklı'nın bu çıkışına her kesimden tepki yağdı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın dışında hiç bir adayın seçimi kazanamayacağını belirten muhalefet seçmeni bu seçimin riske atılmaması gerektiğine dikkat çekiyorlar. Sol Meydan Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te yaptığı açıklamada Can Ataklı'ya tepki gösterdi.

Şimşek konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi Can Ataklı sevdiğim gazeteci büyüklerimden biridir. Ancak Abdulkadir Selvi misali Muhalefetin adayı şu olacak bu olacak değerlendirmesi yanlıştır. Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ın dışındaki hiç bir seçeneği muhalefet seçmeni kabul etmeyecektir. Kesiciyle girilebilecek bir seçimin kazanılma ihtimali yok.

72 Yaşındaki İlhan Kesici artık torun sevecek yaşa gelmiştir kimse kusura bakmasın Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday yapılmayacaksa muhalefet seçmeni kendi başına bir yol bulacak ve 100 bin imzayı toplayıp kendi adayını çıkaracaktır. Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz talimatına uyma devri artık bitmiştir.

Kaynak: https://www.solmeydan.com/