Can Ataklı Ortalığı Karıştıracak Gül-Erdoğan kulisini duyurdu

Can Ataklı Türkiye gündemine oturacak açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son açıklaması yine şaşkına çevirdi..

Can Ataklı Ortalığı Karıştıracak Gül-Erdoğan kulisini duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 06 Eylül 2021 18:23

Can Ataklı son bir kaç gündür Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasında bir görüşme olduğunu öne sürüyor. Kaynağının  Gül'e yakın bir isimde olduğunu öne süren Can Ataklı gerek Korkusuz gazetesindeki köşesinde gerekse kendi youtube kanalından bu konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yapmayı sürdürüyor.

Son açıklaması ise yine herkesi şaşkına çevirecek Türden bir açıklama oldu. Yeniçağ gazetesi Can Ataklı'nın youtube kanalındaki açıklamaları haberleştirdi. O iddialar iktidar medyasındaki gazeteciler tarafından gülünç olarak yorumlandı.

Abdullah Gül'e AKP içerisinden kimsenin tahammül edemeyeceği bilinmesine rağmen Can Ataklı'nın böyle bir iddiayı gündeme getirmesi ise herkesi şaşkına çevirmiş durumda. 

İşte Can Ataklı'nın kendi youtube hesabından yapmış olduğu o açıklamanın ayrıntıları:

"BEN ABDULLAH GÜL'E O KADAR YAKIN OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

İşin aslı yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz Cuma günü çok sevdiğim bir dostumun yemek daveti vardı. Ben de gittim, o masada olanlardan biri, daha çok önce de hukukum olan tanıdığım biri ama ben Abdullah Gül ile o kadar yakın olduğunu bilmiyordum. Hatta bu sabah konuştum dedi. Bana ilk “Ne düşünüyorsunuz, Abdullah Gül ile Erdoğan görüştüğüne dair bir dedikodu dolaşıyor” dedi.

"SİZE KİM BİLGİ VERMİŞSE YANILTMIŞ"

Ben de güldüm. “Biliyorum, biliyorum. Size kim söylemişse kaynağınız sizi yanıltmış. Böyle bir görüşme olmadı” dedi. Ona dedim ki “ben bunu öyle sıradan birinden duymadım. Net bilgi aldım, öyle bir dedikodu falan değil”

"YALANLAMAYA ÇALIŞIRKEN ANLATIYOR"

Sonra bana anlatmaya başladı, işin rengi o andan itibaren değişti. Anladığım kadarıyla “görüşme doğru ama bu açıdan değerlendir. ” diyordu. Yani yalanlamaya çalışırken bana görüşmenin içeriğini anlatıyordu.

"YAPACAĞINI ZANNETMİYORUM"

Öyle şeyler anlattı ki bana olayı bütün çıplaklığıyla koymuş oldu. Abdullah Gül hiçbir surette Tayyip Erdoğan’la işbirliği yapmaz. Yapmayacak diye anlatmıyor. Yapacağını da zannetmiyorum diyor.

"ABDULLAH GÜL VE ARKADAŞLARI OLDUKÇA RAHATSIZ"

Abdullah Gül’e yakın olan arkadaşımın dediğine göre ülkedeki gidişattan, durumdan oldukça rahatsızlar. Ülkenin gittiği noktayı görüyorlar ve bunun durdurulması gerektiğini söylüyorlar. Abdullah Gül’ün Tayyip Erdoğan’a olumlu bir yanıt vermesi şu an için mümkün değil.

Kaynak: Yeniçağ