Canlı yayında açıkladı. Ekrem İmamoğlu için iddianame hazırlanıyor

Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınmasını istemişti. İddialara göre İmamoğlu hakkında iddianame hazırlanıyor.

Canlı yayında açıkladı. Ekrem İmamoğlu için iddianame hazırlanıyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Ocak 2022 15:34

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gündemden düşmüyor. Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada İmamoğlu'nun görevden alınması gerektiğini ilan etmişti. Bu gelişmeler ışığında AKP'de de İmamoğlu tartışması sürüyor.

Numan Kurtulmuş bu olaylardan İmamoğlu sorumlu tutulamaz diye rest çekerken AKP içerisinden İmamoğlu'na karşı harekete geçilmesini isteyenlerin sayısı ise artıyor.

Öte yandan eski AKP'li Selçuk Özdağ katıldığı bir canlı yayında İmamoğlu'na karşı iddianame hazırlandığını öne sürdü.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, TELE1'de katıldığı programda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu için gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Özdağ, İBB'ye başlatılan özel 'teftiş' ile ilgili yorumlarda bulunarak şunları söyledi:

SEÇİMDE YAPAMADIKLARINI YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

"İçişleri Bakanlığı'nın böyle bir durum varsa derhal İBB'ye yazı göndermesi ve bu terörle iltisaklı kişiler hakkında işlem yapması gerekir. Gönderildi mi? Hayır. Bu yapılmış olsaydı, İçişleri Bakanlığı yazı gönderseydi ve İBB bu konu hakkında bir adım atmasaydı o zaman buraya müfettiş gönderilirdi. Şimdi mesele; seçimde yapamadıklarını yapmak."

İSTANBUL BUNLAR İÇİN ÖNEMLİ

"Seçimde kaybettiler, İstanbul bunlar için çok önemli, bakın bu ittifak kanuni değil defakto bir ittifaktı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı ittifakı kanuni bir ittifaktı, o zaman Meclis'ten kanun çıktı ama belediye seçimlerinde bir kanun yok. Burada AK Parti ve MHP bir ittifak yaptı sonra bozuldu. İttifak yaparken milletvekilleri alkışlıyordu bozulurken de alkışladılar. Burada ne kadar bir gider tabusu oluştuğunu ve milletvekillerinin hür iradeleriyle hareket etmediklerini, partilerinin bir kışla kendi üyelerini kurşun asker yaptıklarının bir göstergesidir bu. CHP ve İYİ Parti oturdular sonra AK Parti ile MHP'de oturma lüzumunu hissettiler."

İDDİANAME HAZIRLANIYOR İDDİASI

Özdağ, sözlerine şöyle devam etti:

"AK Parti'nin gayesi neydi? İstanbul ve Ankara'yı kaybetmemek. MHP'nin gayesi 3 tane belediyeyi kaybetmemekti. Adana, Mersin, Manisa'yı kaybetmemekti. Ankara ve İstanbul çok önemliydi ama bunlar kaybedildi. O günden beri operasyonlar devam ediyor.

Bu işi ciddiye alın bakın. Hatta İBB ile ilgili iddianame yazıldığını tahmin ediyorum, kulağıma da duyumlar geliyor. Oraya kayyum atanmayacak zaten, İBB meclis üyeleri arasında seçim yapılacak. Burada hukuktan bahsetmenin anlamı var mı?"

Kaynak: Cumhuriyet