Canlı yayında Barış Yarkadaş'tan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ağır eleştiriler

Eski CHP Milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, katıldığı canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son çıkışını sert sözlerle eleştirdi

Canlı yayında Barış Yarkadaş'tan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ağır eleştiriler
Yayınlanma Tarihi : 02 Mayıs 2022 19:10

CHP'de tuhaf şeyler olmaya devam ediyor. Taban Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığını desteklerken tabandan destek bulamayan Kemal Kılıçdaroğlu ise aklınca parti içerisinde meydan okuyor. Tabanda bulamadığı desteği parti içerisinde de sadece belirli kişilerden bulabilen Kemal Kılıçdaroğlu dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş ve tartışma yaratacak bir meydan okuma yapmıştı.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Ya bana katılın, ya da yolumdan çekilin" ifadelerine Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş'tan tepki geldi.

TV100 televizyonunda canlı yayına konuk olan Barış Yarkadaş, Pınar Işık Ardor'un sunduğu 'Gündeme Dair' programında önemli açıklamalarda bulundu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU SERT SÖZLERLE HEDEF ALDI

Söz konusu ifadeleri doğru bulmadığını ifade eden Yarkadaş, "Bu konuşmayı CHP Genel Merkezi'ndeki arkadaşlarımız beğendi. Bu işler doğru işler değil. CHP Genel Başkanı rest çekmek yerine, kucaklayıcı iradeyi temsil eden bir konuşma yapar. Siyasi liderler, ötekileştirmek yerine kucaklar ve çatının altında toplar, birleştirici, bütünleştirici olurlar." dedi.

Medya ekibinin CHP liderine bir süredir ısrarla hata yaptırdığını öne süren Yarkadaş, "Medya ekibi bir süredir yanlış strateji üzerinden Sn. Kılıçdaroğlu'na bir yön çiziyorlar ve o konuşma toplumda karşılık bulmuyor. Bu stratejiyle Sayın Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığını taşıyabilmesi çok zor." şeklinde konuştu.

'DESTEK GÖREMİYOR'


Yarkadaş ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun 'dışlayıcı' bir üslup takındığını dile getirerek, "Kılıçdaroğlu anladığım kadarıyla parti içinde, milletvekillerinde ve il başkanlarında kendisine yönelik destek göremiyor. O desteği göremediği için de 'Ya gelin bana katılın ya da önümden çekilin' diyor." ifadelerini kullandı.