Canlı yayında ortalık fena karıştı: AKP'li Mehmet Metiner stüdyoyu terk etti

CHP'ye yakınlığıyla bilinen KRT televizyonunda deprem etkisi yaratan kavga. TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan ile sığınmacılar konusunda kavgaya tutuşan AKP'li Mehmet Metiner, canlı yayını terk ederek ilginç bir protestoya imza attı

Canlı yayında ortalık fena karıştı: AKP'li Mehmet Metiner stüdyoyu terk etti
Yayınlanma Tarihi : 26 Nisan 2022 15:15

Sığınmacılar meselesi Türkiye gündeminden bir türlü düşmüyor. Özellikle Suriye'den gelen sığınmacıların sayısının her geçen gün artması iktidar ve muhalefet arasında gerilime yol açıyor. Muhalefet iktidarın sığınmacı politikasının yanlış olduğu konusunda ısrar ederken iktidar ise mazlumlara sahip çıktık savunmasını yapıyor.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen KRT TV'de de sığınmacı sorunu ele alındı. Programda çok büyük bir tartışma çıktı.

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre; Tartışan isimler eski MHP milletvekili Sinan Oğan ile eski AKP milletvekili Mehmet Metiner oldu.

AKP’li Mehmet Metiner ile TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan arasında sığınmacılar konusunda sert tartışma çıktı.

Programın moderatörü Seçil Özer, ikiliye müdahale etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Birbirlerine "Sen kimsin" diye hitap eden Oğan ve Metiner arasında tansiyonun yükselmesini engelleyemeyen Özer, Metiner'in de stüdyodan ayrılmasına engel olamadı.
 
İkili canlı yayında birbirini saygısızlıkla suçlarken karşılıklı hakaretler havada uçuştu. İki arasında yaşanan gerginlikten sonra AKP’li Metiner stüdyoyu terk etti. Özer, "Sayın Metiner lütfen kalın" dese de Metiner stüdyoyu terk etti.