Canlı Yayında Şaşkına Çeviren AKP iddiası

Olası erken seçim tartışmaları sürerken Eski AKP Konya Milletvekili Ömer Ünal, dikkat çeken bir Erdoğan iddiasında bulundu..

Canlı Yayında Şaşkına Çeviren AKP iddiası
Yayınlanma Tarihi : 18 Şubat 2022 23:59

Muhalefetin Kılıçdaroğlu yada benzeri bir isimle seçime girmek yerine Mansur Yavaş veya İmamoğlu'nu aday göstermesi durumunda AKP'nin seçimi kaybetmesi bir çok ankette yüksek ihtimal olarak görünüyor.

Eski AKP Konya Milletvekili Ömer Ünal şimdiler de Gelecek Partisi'nde siyaset yapıyor. Kanal 42'ye konuk olan Ömer Ünal bu programda dikkat çeken iddialarda bulundu..

Ömer Ünal'ın iddiasına göre Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesi halinde AKP Genel Başkanlığını bırakacağını öne sürerek  “Erdoğan’ın ana muhalefet lideri olarak siyasi hayatını devam ettireceğini düşünmüyorum” açıklamasında bulundu. 

erdogan-9.jpg

Ünal, kısaca şöyle konuştu: “AK Parti olası bir seçimde iktidarı kaybettiği anda tabela partisidir. Bugün AK Parti’den menfaati olan siyasiler bir dakika durmaz, partiyi terk eder. AK Parti iktidarı kaybettiğinde Erdoğan ana muhalefet lideri mi olacak? Başta Erdoğan AK Parti’yi bırakır. Erdoğan’ın ana muhalefet lideri olarak siyasi hayatını devam ettireceğini düşünmüyorum.”

Bu açıklamanın ardından ise böyle bir durumda Numan Kurtulmuş'un Genel Başkan olacağını öne sürenler oldu.. Kaynak: TELE1