Cem Küçük'ten Olay itiraflar! Hükümeti destekleyen vatandaşlar moralman yıkıldılar

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük yapılan emekli zammı dolayısıyla iktidarı eleştirmeye devam ediyor.

Cem Küçük'ten Olay itiraflar! Hükümeti destekleyen vatandaşlar moralman yıkıldılar
Yayınlanma Tarihi : 05 Ocak 2022 14:39

Emeklilerin sesi olmaya devam eden Cem Küçük bu konudaki uyarılarını sürdürüyor. Türkiye gazetesindeki yazılarında ve TGRT Ana haberde emeklilerin yüksek zam alması gerektiğine dikkat çeken Cem Küçük bu konuda uyarılarda bulunuyordu.

Uyarıları yanıtsız kalınca Cem Küçük son köşe yazısında iktidarı kızdıracak satırlara imza attı.

ZAMLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, yeni yılda zamları eleştirerek, " TGRT Haber’de yaptığım “Günaydın Türkiye” programına mesaj atan ve çoğu hükûmeti destekleyen vatandaşlar da moralmen yıkıldılar. Son beş gün konuşulan iki konu var: Elektrik ve doğalgaza yapılan zam, emekliye yapılan zam... İlki çok, ikincisi az bulundu" diye yazdı.

SOKAĞIN SESİNE BAKILMALI

Küçük yazısında, " AK Parti tam kanayan yarayı durduruyor. Ama sonra kanama tekrar başlıyor. Tam oldu derken bir yerden açık veriliyor. Bu ikilem hâli, bu sürüncemede kalma pek iyi değil. Herkes ekonomiyle yatıp ekonomiyle kalkıyor. Şu an için ikinci bir gündem yok. AK Parti sokağa iyi bakmalı. 2021 Ağustos'undan beri sıkıntı var. Ekonomide tam kontrol hâlâ sağlanamadı" yorumunu yaptı. 

Küçük şöyle devam etti:

"Bizler dünyada olup biteni görüyoruz. Sokaklar da görüyor. Enerji maliyetleri arttı. Lojistik arttı. Enflasyon birçok yerde var. Pandeminin getirdiği zorluklar ve sıkıntıların herkes farkında. İnsanlar market, gıda, ulaşım vb. fiyatlarının artmasını normal görmüyor ama "hükûmet gelirleri artırır" diye bekliyor."