Cemal Enginyurt'a göre Soylu'nun Yerine Hazırlanan İsim

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Süleyman Soylu'nun yerine bir ismin hazırlandığını iddia etti.

Cemal Enginyurt'a göre Soylu'nun Yerine Hazırlanan İsim
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2022 20:16

Türkiye'de kabine değişikliği iddiaları gündemden düşmüyor. Abdülhamit Gül'ün istifasının ardından en az dört bakanlıkta daha değişiklik olacağı öne sürülüyor.

İçişleri Bakanlığında da bir değişiklik olabileceği iddiaları ise her geçen gün artarak devam ediyor. AKP tabanında Süleyman Soylu en çok sevilen ve destek gören isimlerden biri olarak görülüyor. MHP tarafından da desteklenen Soylu'nun görevden alınması gibi bir duruma siyasi yorumcular pekte sıcak bakmıyor.

Ancak Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaparak Soylu'nun yerine hazırlanan ismi açıkladı.

Milli Gazete'nin aktardığı habere göre; Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın Süleyman Soylu'nun yerine bakanlığa hazırlandığını öne sürerek, "İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı,Mobese görüntülerini veren kim diye soran @ekrem_imamoglu'na,"48 saat boyunca uyumadan vatandaşın yanında olmuş,çalışmış polisimize,jandarmamıza iftira atmaya kalkmasın"demiş. İsmail bey,Soylu giderse Bakan olurum moduna girmiş." ifadelerini kullandı.

İSMAİL ÇATAKLI KİMDİR?

thumbs-b-c-f2f7cdb709ded11ebcf62abac4b75e6d.jpg

1974 Yılında Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde dünyaya gelen İsmail Çataklı, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çataklı bu göreve 7.08.2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanmıştır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan İsmail Çataklı İngilizce bilmektedir ve iki çocuk babasıdır.