CHP için kafaları karıştıran Cumhurbaşkanı Adayı

Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı kim olacak merak edilirken Gelecek Partisi kafa karıştıran bir açıklama yaptı.

CHP için kafaları karıştıran Cumhurbaşkanı Adayı
Yayınlanma Tarihi : 14 Mart 2022 19:15

CHP'nin Cumhurbaşkanı adaylığına kimi göstereceği büyük merak konusu olurken CHP Genel Merkez yöneticileri ve partinin bazı il başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyor. Kılıçdaroğlu ise gerek CHP'li belediyelerin desteklediği televizyon kanalları ve gazeteler aracılığıyla kendisini ön plana çıkarmak için peş peşe hamleler gerçekleştiriyor. Diyarbakır'a uzun yıllar sonra yaptığı ziyarette adaylığının açıktan ilanı gibi bir girişimdi. 

Çünkü CHP yönetimi HDP desteğini alamadan seçimi kazanamayacağını çok iyi biliyor. Bu yüzden bugüne dek pekte varlık gösteremedikleri Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesine büyük önem vermeye başladılar. Şimdiye dek CHP bu bölgelere adımını dahi atmazken bir Doğu masası kurarak Kılıçdaroğlu'nun adaylığını aşılamaya çalışıyor.

Ancak Gelecek Partisi'nden gelen son açıklama kafaları tümüyle karıştırdı.

Flash TV'ye konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, katıldığı canlı yayın programında "Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı Ahmet Davutoğlu" dedi.
 

O sözler sosyal medyada büyük tepki çekerken çok sayıda muhalefet seçmeni CHP kimi aday gösterirse göstersin bizim adayımız ya Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olacaktır diyerek rest çektiler. Tıpış tıpış sandığa gidip Ekmel beye oy vereceksiniz diyenler bu seçimde büyük hüsrana uğrayacaklar diyenlerin sayısı ise epey bir fazla. 

SADIK ŞİMŞEK - ULUSAL POST