CHP medyasından aynı yalan! Süleyman Soylu istifa etti iddiası

Muhalif medya zaman zaman dikkat çeken iddiaları gündeme getiriyor. Özellikle Süleyman Soylu konusunda... Yine aynı yalana başvurdular

CHP medyasından aynı yalan! Süleyman Soylu istifa etti iddiası
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2022 11:00

CHP medyasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiği iddia edildi. İddialar önce Milli gazete tarafından sonrasında ise Gerçek Gündem ve Yeniçağ gibi haber siteleri tarafından haberleştirildi.

 Milli Gazete yazarı Bünyamin Güler’in kulisine göre, Soylu'nun yerine, AKP hükümetlerinde daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı görevlerini üstlenen Faruk Çelik'in düşünüldüğü iddia edilmişti. Ankara’da son dönemde sıkça dile getirilen bu iddiaya göre, Çelik’in hazırlık yaptığı ve yeni koltuğa oturacağı belirtilmişti.

İDDİALAR DOĞRULANMADI

Öte yandan Ulusalpost.com olayın detaylarına ulaştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görevinin başında. Kabinede en çok sevilen isimlerden biri olan Süleyman Soylu sadece iktidar partisinin tabanında değil MHP tabanında da büyük destek görüyor.

CHP MEDYASI AYLARDIR AYNI YALANA BAŞVURUYOR

Ancak buna rağmen CHP medyası aylardır aynı yalana başvuruyor ve hemen hemen her hafta Soylu görevden alındı. Soylu istifa etti gibi yalan haberlerle okuyucularını kandırıyor.