CHP medyasından şaşırtan anket! Kılıçdaroğlu Erdoğan'a bakın kaç puan fark atıyor

ArtıBir Araştırma Şirketi’nin Eylül ayı anketi sonuçlarına göre bu Pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a tam 10 puan fark atarken MHP ise baraj altı kalıyor

CHP medyasından şaşırtan anket! Kılıçdaroğlu Erdoğan'a bakın kaç puan fark atıyor
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2022 15:34

Seçim anketleri gelmeye devam ederken CHP'ye yakın anket şirketleri yükseklerden uçmaya devam ediyor. Bugün CHP medyasında yine bir anket gündem oldu. 1500 kişiyle yapılan anketle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı pompalanmaya çalışıldı.

CHP'nin yayın organı gibi hareket eden Gerçek Gündem haber sitesinde söz konusu anketle ilgili detaylara yer verildi. 

İDDİA KEMAL KILIÇDAROĞLU FARK ATIYOR

Türkiye Gündemi araştırması Türkiye Temsili 26 ilde telefonla anket yöntemiyle 5-14 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Araştırmaya bin 500 kişi katıldı. Anket katılımcılarına, 'Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa aşağdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz?' sorusu soruldu. 

Ankete göre, 'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veririm' diyenlerin oranı 48,1. 

'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy veririm' diyenlerin oranı ise yüzde 38,2 olarak ölçüldü.

Ankete göre 'kararsız' seçmenin oranı yüzde 13,7.

Artıbir’in anketine partilere göre bakıldığında, birinci parti CHP oldu. CHP, kararsızların oyları dağıtıldığınnda yüzde 28,7’lik oy oranına ulaştı. İkinci sırada yer alan AKP’nin oyları ise 28,6’da kaldı. İYİ Parti’nin oy oranı yüzde 15,1’i bulurken, MHP yüzde 5,8’lik oy oranı ile bir kez daha baraj altında kaldı.

Seçimlerin kilit partisi olarak gösterilen HDP’nin oy oranı yüzde 12,3 olarak açıklandı. Altılı Masada yer alan DEVA’nın oy oranı yüzde 4,7, Gelecek Partisi’nin oy oranı yüzde 1,9 ve Saadet Partisi’nin oy oranı ise yüzde 1,4 oldu.