CHP sonunda gidilen yolu fark etti ve talimat geldi

CHP'den erken seçim için önemli talimat.. Millet ittifakında erken seçim alarmı

CHP sonunda gidilen yolu fark etti ve talimat geldi
Yayınlanma Tarihi : 26 Ağustos 2021 16:42

Türkiye olası bir baskın seçimi hemen hemen her gün konuşurken CHP tarihinde olmamış bir durum yaşandı. CHP bugüne kadar AKP tarafından yapılan tüm baskın seçimlere hazırlıksız yakalanmıştı.

Anlaşılan CHP dersini almış olacak ki AKP'nin her an bir seçim yapacağını düşünerek harekete geçti. CHP Genel merkezinden tüm parti temsilciliklerine erken seçim alarmı gönderildi. Alarmı veren isim ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu'nun talimatına ilişkin ayrıntılar da belli oldu..

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre Kılıçdaroğlu dünkü toplantıda “Olası baskın seçime karşı tüm örgütlerimiz hazırlıklı olsun” dedi.

CHP liderinin şöyle konuştuğu belirtildi: “Türkiye’de kimsesiz bir tek ev kalmayacak. CHP tüm kimsesizlerin yanında olacak. Hiçbir çocuk yatağa aç giremeyecek. Tüm belediye başkanları ve il başkanları bununla ilgili çalışmalarını yapacak ve raporlayacak. Yapılanlar milletle paylaşılacak. Olası baskın seçime karşı tüm örgütlerimiz hazırlıklı olacak. Önümüzdeki dönem Türkiye’yi biz yöneteceğiz.”

ERDOĞAN'A SEÇİM ÇAĞRISI

Son dönemde sık sık erken seçim isteğini dile getiren Kılıçdaroğlu, en son geçen hafta “(Cumhurbaşkanı) Erdoğan’ın bu halleri endişe verici” diyerek sandık çağrısı yapmıştı.

AKP VE MHP'NİN AKLINDAKİ TARİH

Öte yandan AKP ve MHP'nin aklındaki seçim tarihi ise 2023 olarak görünüyor...

Kaynak: Diken - Ulusal Post - Cumhuriyet