CHP'de Değişim Bekleyenler 1 Seçim Daha Bekleyecek! Kılıçdaroğlu yönetimi Kurultay'dan kaçtı

AKP karşısında 9 seçim kaybeden ve oylarımızı yüzde 40'a çıkaramazsak istifa ederim diyen Kemal Kılıçdaroğlu bu kez de kurultayı erteleme kararı aldı.

CHP'de Değişim Bekleyenler 1 Seçim Daha Bekleyecek! Kılıçdaroğlu yönetimi Kurultay'dan kaçtı
Yayınlanma Tarihi : 15 Ocak 2022 18:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu göreve geldiğinde eski CHP'yi eleştirmiş ve başarısız olması durumunda görevden ayrılacağını belirtmişti. 9 seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu bu sözünün arkasında durmayarak CHP Genel Başkanlığı görevinden ayrılmadı.

CHP'de karşısına aday olmak için çıkanlar ya partiden dışlandı ya da muhalif olan isimlerin delegelikleri düşürüldü. Olası bir Kurultay'da CHP'de 2.bir Genel Başkan adayı çıkarmak ise neredeyse imkansız. Adeta partide tek aday olarak kurultaylara giden Kılıçdaroğlu yapılması gereken kurultayı da bir yıl erteleme kararı aldı.

Gerekçe olarak ise salgın şartları ve erken seçim gösterildi. Oysa aynı Kılıçdaroğlu salgının en yoğun olduğu dönemlerde bile kurultay yapmıştı.  25-26 Temmuz 2020 tarihinde Bilkent Üniversitesi Odeon'da gerçekleştirilen kurultayda mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tek aday olarak girdiği başkanlık seçimini 1251 delegenin oyuyla yeniden kazanmıştı.

T24'ün haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi'nde, temmuzda yapılması planlanan 38'inci Olağan Kurultay'ın 1 yıl ertelenmesi kararlaştırıldı.

Kurultay, 1 yıl ertelendi. Kurultayın 2023 yılı Temmuz ayında yapılması kararlaştırıldı. Kararın, salgın şartları ve olası erken seçim nedeniyle alındığı öğrenildi.