CHP'de lider değişiyor! Kılıçdaroğlu gidiyor

CHP'deki Kemal Kılıçdaroğlu ısrarının perde arkası belli oldu..

CHP'de lider değişiyor! Kılıçdaroğlu gidiyor
Yayınlanma Tarihi : 22 Mart 2022 21:26

CHP'deki Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmalı ısrarının perde arkası belli oldu. CHP Genel Merkez yöneticilerinin büyük bir bölümü ve çok sayıda İl başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyor.

İyi Parti ve diğer muhalefet partileri ise seçimi riske atmak istemediği için Kılıçdaroğlu'nun adaylığına tam anlamıyla destek vermiyor.

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU BEKLETİLECEK

Özellikle CHP'ye yakın medya kuruluşlarında da Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik destek neredeyse hiç bir şekilde gündeme getirilmiyor. Israrla Kemal Özkiraz ve Eren Erdem gibi kişilerin yorumları haberleştirilerek Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a karşın fark atacağı iddiası üzerinden bir propaganda yürütülüyor.

ANKETLER TERSİNİ SÖYLÜYOR

Oysa Metropoll Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar ellerindeki son verileri paylaşarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun aday olması durumunda Erdoğan'ı geçeceğini ifade ederken Kılıçdaroğlu'nun ise geride kaldığını belirtiyor.

PLAN ÇOK BÜYÜK

CHP yönetiminde ise plan çok büyük. 75 yaşına doğru adım adım ilerleyen Kemal Kılıçdaroğlu siyasete Cumhurbaşkanı olamasa bile Cumhurbaşkanı adayı olarak nokta koymak istiyor. Yani kendi siyası hırsı uğruna bir seçimi daha tehlikeye atarak herhangi bir desteği bulunmamasına rağmen muhalefete kendi adaylığını diretiyor.

Asıl soru seçilememesi durumunda ne olacak?

AKP bir kez daha Kılıçdaroğlu sayesinde iktidara gelecek. Muhalefet ise muhalefet seçmenine umut olmayı bırakın bir daha toparlanamamak üzere dağılacak.

Seçilemezse istifa edeceğinin garantisini vererek adaylığı için canla başla çalışan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçilemediği anda da görevinden istifa ederek CHP kurultaya gidecek.
 

İşte bu yüzden CHP kurultayı iptal edildi. Seçim sonrasına  ertelendi. Salgın bahane planlar şahane.. Güya salgın nedeniyle ertelemişlermiş! Bunu diyen Kemal Bey 2020 senesinde salgının en yoğun olduğu dönemde bile CHP'yi kurultaya götüren kişi. Peki CHP'nin yeni Genel Başkanı kim olacak? Onu bile belirlemişler... Canan Kaftancıoğlu...

Bunu da buraya tarihe not düşmek adına duyuruyorum.. Ama bilinmesi gereken bir şey var..

Oda şudur; Bugün her kim Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aday olmayacak. Beklemeli ve kesinlikle Kemal beyle seçimi alacağız diyorsa bilin ki onlar iktidar olmaktan korkan ve asla ve asla da iktidar olma hedefleri olmayan kişilerdir.

Bugüne dek zaten AKP'nin en büyük destekçisi de bunlar olmuştur. Muhalefetteki bu adamları gören diğer ülke liderleri keşke bizde de böyle muhalefet olsa diye dua ediyorlar. Acı ama gerçek tam da bu. 

SADIK ŞİMŞEK