CHP'de Muharrem İnce hareketliliği... Partiye yeniden davet edildi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlık seçimini kaybetmesinin ardından Bolu belediye başkanı Tanju Özcan yeniden CHP'ye dönüş dilekçesi verdi. Özcan ayrıca Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'yi de partiye davet etti.

CHP'de Muharrem İnce hareketliliği... Partiye yeniden davet edildi
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2023 17:20

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda seçimi kaybetti. Yerine yeni genel başkan Özgür Özel oldu.

Özgür Özel'in ardından CHP'ye dönüşler başladı!

Kılıçdaroğlu döneminde ihraç edilen Bolu belediye başkanı Tanju Özcan yeniden CHP'ye dönüyor. Özcan ayrıca yaptığı açıklamayla Muharrem İnce'yi de partiye davet etti.

Tanju Özcan'ın Muharrem İnce'ye yönelik çağrısı şöyle oldu;

thumbs-b-c-45bfea52d3e2ac2f7f8409779826446d.jpg

Sayın İnce ile dün telefonla görüştük. Çünkü onun partisinin İl Başkanı Bolu’ya gelmişti. O geldiğinde telefonla Muharrem İnce’yi aradık. ‘Yeni süreç senin için de hayırlı olsun’ dedi ama hani dönüp dönmeyeceği konusunda net bir şey konuşmadık. Muharrem İnce’nin dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Özgür başkanımızın, sayın Genel Başkanımızın güzel bir tabiri oldu o, ‘baba evine’ dönmek. Cumhuriyet Halk Partisi nasıl benim baba evimse, nasıl Özgür Özel’in baba eviyse en az bizim kadar Muharrem İnce’nin de baba evi. Artık ayrı gayrı olmaması lazım. Ayrı parti kurarak Türkiye’de sonuç almanın da çok kolay olmadığını, Sayın Muharrem İnce gibi tecrübeli bir siyasetçi de görmüştür. Muharrem İnce de dönerse partiye sevinirim

Etiketler :