CHP'den AKP'ye bir destek daha geldi

CHP'nin devirdiği çamlardan bir yenisi daha..

CHP'den AKP'ye bir destek daha geldi
Yayınlanma Tarihi : 25 Nisan 2022 17:42

CHP'nin vitrinine bakan ne Babacan'a ne de Davutoğlu'na yaklaşmaz

1915 iftirası yurt dışında bir çok ülkede devam ederken Türkiye'de de bazı isimler bu iftiranın sözcülüğüne soyundular. HDP'den Garo Paylan CHP'den Sezgin Tanrıkulu...

Sezgin Tanrıkulu'nun sosyal medyadan yaptığı o tartışma yaratan skandal sözlere soruşturma başlatıldı. Ülke seçim gündemine kilitlenmiş ve her an bir erken seçim beklenirken  CHP'nin vitrininde yer alan isimlerin yaptığı her açıklama AKP'den kopmakta olan tabanı daha da kenetliyor.

Üstelik CHP'nin giderek HDP ile yakınlaşması sadece AKP tabanından kopanların kenetlenmesini sağlamıyor Deva Partisi ve Gelecek Partisi'ne gelecek oyların da önünü kesiyor. İyi Parti her ne kadar yükseliş içerisinde olan bir parti olsa da İyi Parti'nin de oy kaybetmesi an meselesi. Seçmen son ana kadar bekliyor. Mansur Yavaş adı açıklanmaz da CHP'yi çizgisinden saptırıp ikinci bir HDP'ye dönüştüren Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına İyi Parti desteğini açıklarsa İyi Parti tabanından da büyük kopuşlar olacak.

Sezgin Tanrıkulu'nun çıkışı neye mi yol açtı... Bir kez daha AKP tabanından kopmakta olanların kenetlenmesine yol açtı. Açık ve net söylüyorum CHP'nin vitrinine bakan ne Babacan'a ne de Davutoğlu'na asla yaklaşmaz. Niye mi söylüyorum ittifakta değiliz diye ısrarla açıklama yapsalar da o masaya oturarak çoktan CHP ile el ele kol kola yürümüş oldular da ondan. 

SADIK ŞİMŞEK