CHP'den Memleket Partisi'ne geçen Mehmet Ali Çelebi neden istifa ettiğini açıkladı

Muharrem İnce'nin partisinde Mehmet Ali Çelebi depremi..

CHP'den Memleket Partisi'ne geçen  Mehmet Ali Çelebi neden istifa ettiğini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 24 Ocak 2022 21:31

CHP'den istifa ederek Memleket Partisi'ne geçen Mehmet Ali Çelebi partideki tüm görevlerinden istifa etti.

Mehmet Ali Çelebi istifasıyla ilgili sosyal medya hesabından da bir paylaşım yaptı. Aynı zamanda İzmir milletvekili de olan Mehmet Ali Çelebi yapmış olduğu açıklamasında “Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam.” ifadelerine yer verdi.

MEMLEKET PARTİSİ İSTİFA İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR?

Öte yandan Mehmet Ali Çelebi'nin istifasının ardından partiden başka istifalarda oldu.

Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın, görev istifalarına ilişkin, Odatv’ye açıklamada bulundu. 

Parti Genel Sekreteri Hakkı Akalın, şunları söyledi: 

“Her siyasi partide böyle her gün birkaç kişi istifa eder, yeniler gelir. Bana gelen istifa ile ilgili dilekçe yok. Sadece Sayın Çelebi ile ilgili var. Sayın Çelebi, milletvekilimiz, partiden istifa etmedi, sadece görevlerinden ayrıldı. Ve ailesindeki sağlık nedenlerini ileri sürüyor. Mustafa Kemal Bey ile ilgili bana ulaşan bir şey yok. Bilmiyorum kişisel mi, değil mi? Tweeti de görmedim. Bugün zaten partinin basın toplantısı vardı. Bugün bütün danışma kurulu, MYK üyelerinin bir kısmını basınla tanıştırdı, Sayın Genel Başkan, daha bir o kadar da isim var tanıştıracağı...”  

PARTİDEN AYRILANLAR

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; Mehmet Ali Çelebi’nin görev istifasının ardından Mustafa Kemal Çiçek ve Ayça Özsoy Sarıkamışlı’dan gelen görev istifaları “Mehmet Ali Çelebi’ye destek” olarak yorumlandı.