CHP'den seçimi kaybetmek için yeni hamle

CHP seçimi kaybetmeye uğraşıyor. Kılıçdaroğlu'nun son çıkışı ne anlama geliyor? Kılıçdaroğlu'nun Selahattin Demirtaş çıkışına çok sayıda kişi bu hamle CHP'ye seçim kaybettirir değerlendirmesinde bulundu

CHP'den seçimi kaybetmek için yeni hamle
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2022 18:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkez yöneticilerinin açıklamaları AKP'ye bir kez daha seçimi kazandırma amacı mı güdüyor? Kılıçdaroğlu toplumun tepki göstereceğini bile bile neden bu açıklamayı yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş'ın serbest kalmasını istiyorsanız bize katılacaksınız." açıklamasında bulundu. Bu açıklama özellikle İyi Parti tabanında büyük tepkiye yol açtı. İyi Parti'nin Milliyetçi tabanından Kılıçdaroğlu'na tepki yağdı...

AKP'liler ise Kılıçdaroğlu'nun sözlerine hemen atladılar... Çok sayıda AKP'li isim o sözlere ateş püskürdüler. En sert tepkiyi ise AKP'li Alpay Özalan gösterdi ve şunları yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş'ın serbest kalmasını istiyorsanız bize katılacaksınız." dedi. Bu, "Demirtaş'ı sevmeyen, CHP ve İyi Parti'ye oy vermesin." demek. Güzel ülkemin vatanseverleri, zorunuza gitmiyor mu bu sözler? Bu 2 parti, Demirtaş'ın ayakçısı ve sözcüsüdür.

İşte o paylaşım