CHP'li Anketçi Kemal Özkiraz'dan Süleyman Soylu Parti Kuracak İddiasına flaş yorum!

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Avrasya Araştırma Şirketi sahibi Kemal Özkiraz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AKP'den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddialarını değerlendirdi.

CHP'li Anketçi Kemal Özkiraz'dan Süleyman Soylu Parti Kuracak İddiasına flaş yorum!
Yayınlanma Tarihi : 07 Şubat 2022 18:44

AKP tabanında en çok sevilen  isimlerden biri olan Süleyman Soylu bu kez yeni parti kuracağı iddialarıyla gündemde. Ancak iddiaların ardı arkası yok. Buna rağmen CHP medyasında bu konu işlenmeye devam ediyor. 

Yayınladığı her ankette Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde fark atacağını öne sürerek gerek iktidar tarafında gerekse İmamoğlu ve Yavaş'ı destekleyen muhalefet tabanında eleştiri konusu olan Kemal Özkiraz bu kez de AKP'de tartışma yaratacak bir iddiada bulundu.

Özkiraz'ın iddiasına göre Süleyman Soylu AKP'den ayrılarak yeni bir parti kurma hazırlığı içerisinde. Böyle bir haber nerede yayınlanmış bilinmez ama Özkiraz konuyla ilgili değerlendirmelerini sürdürmeyi devam da ettirdi. Özkiraz'a göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidarda olduğu sürece Soylu böyle bir adım atmayacak. 

Kemal Özkiraz ayrıca açıklamalarının devamında ''Soylu parti kurmaya cesaret edemez'' ifadelerine yer verdi. 

ÇİLLER PARTİ KURACAK MI? 

son-anket-sonuclarini-paylasan-kemal-ozkiraz-dan-trollere-tepki.jpg

Öte yandan Kemal Özkiraz, eski başbakanlardan Tansu Çiller'in de parti kurma girişiminde bulunamayacağını bildirdi..

TANSU ÇİLLER AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Her ne kadar Kemal Özkiraz yapmış olduğu açıklamada Tansu Çiller parti kurmayacak değerlendirmesinde bulunsa da Tansu Çiller zaten avukatı aracılığıyla ODA TV'ye bir açıklama yapmış ve parti kuracağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek bunu bir algı siyaseti olarak değerlendirmişti.