CHP'li Belediye Başkanı Cumhurbaşkanı Adaylığını İlan Etti

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı ve CHP Genel Merkezini Uyardı..

CHP'li Belediye Başkanı Cumhurbaşkanı Adaylığını İlan Etti
Yayınlanma Tarihi : 04 Ocak 2022 20:37

CHP'de Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları sürüyor. CHP Genel Merkezi Daha Önce MHP ile birlikte Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermişti.

İhsanoğlu seçimlerde Erdoğan'ın gerisinde kalmıştı.

Bununla da kalmayıp CHP seçmeni sandığı boykot ederek oy kullanmamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugün olmuş hala İhsanoğlu'nu destekliyor ve kararının arkasında duruyor.

MHP'DEN ADAY OLDU VEKİL SEÇİLDİ

Eklemeddin İhsanoğlu sonrasında MHP'den Milletvekili adayı oldu ve seçildi. Ardından Meclis Başkanlığına aday olan İhsanoğlu CHP tarafından desteklenmedi.

ERDOĞAN'A OY VERDİĞİ TAHMİN EDİLİYOR

2018 Yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP aday çıkarmadı. Bu seçimde CHP tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Erdoğan'a oy verdiği düşünülüyor.

TANJU ÖZCAN PEŞİNEN UYARDI

thumbs-b-c-fa424b8107e0b125fc5326b114eb4090.jpg

CHP'den uyarı cezası alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan partisini sert sözlerle uyardı.

Yeniakit'in aktardığı habere göre: CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinin verdiği uyarı cezasına karşılık kendi partisini Cumhurbaşkanı adayı konusunda uyararak, “Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adaylarla seçime girmeyin. Girerseniz de ‘bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim?’ demeyin” dedi.